My Favorite Movies


  Ddevils7daughter's Rating My Rating
1
The Crow (1994,  R)
2
Highlander: The Source (2007,  R)
3
On Deadly Ground (1994,  R)
4
Unspeakable (2003,  R)
5
Untraceable (2008,  R)
6
Stone Cold (1991,  R)
7
Fracture (2007,  R)
8
Highlander: The Source (,  Unrated)
9
Hellraiser - Hellworld (2005,  R)
10
Marked for Death (1990,  R)
11
Highlander II: The Quickening (Highlander 2) (1991,  R)
12
Above the Law (1988,  R)
13
Hard to Kill (1990,  R)
14
Under Siege (1992,  R)
15
Easy Rider (1969,  R)
16
The Witches of Eastwick (1987,  R)
17
The Silence of the Lambs (1991,  R)
18
Six Degrees of Separation (1993,  R)
19
Fade (2007,  Unrated)
20
Windtalkers (2002,  R)
21
National Treasure (2004,  PG)
22
National Treasure: Book of Secrets (2007,  PG)
23
Ghost Rider (2007,  PG-13)
24
The Witching Hour (2006,  Unrated)
25
The Wicker Man (2006,  PG-13)
26
The Whole Ten Yards (2003,  PG-13)
27
The Last Boy Scout (1991,  R)
28
The Jackal (1997,  R)
29
Twelve Monkeys (12 Monkeys) (1995,  R)
30
Die Hard With a Vengeance (Die Hard 3) (1995,  R)
31
Look Who's Talking (1989,  PG-13)
32
Ocean's Twelve (2004,  PG-13)
33
Highlander (1995,  Unrated)
34
Highlander (1986,  R)
35
Highlander III: The Sorcerer (Highlander: The Final Dimension) (1993,  R)
36
Highlander - Endgame (2000,  R)
37
Highlander: The Search for Vengeance (2007,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments