My Favorite Movies


  De39QuanN471725860's Rating My Rating
1
Saw (2004,  R)
2
Hostel (2006,  R)
3
See No Evil (2006,  R)
4
Surf Ninjas (1993,  PG)
5
New Jack City (1991,  R)
6
Colors (1988,  R)
7
Deep Blue Sea (1999,  R)
8
American History X (1998,  R)
9
Hellraiser (1987,  R)
10
Hellbound: Hellraiser 2 (1988,  R)
11
Hellraiser 3: Hell on Earth (1992,  R)
12
Hellraiser - Bloodline (1996,  R)
13
Hellraiser - Inferno (2000,  R)
14
Hellraiser - Hellworld (2005,  R)
15
Hellraiser VI - Hellseeker (2002,  R)
16
Hellraiser (2011,  Unrated)
17
Hellraiser - Deader (2005,  R)
18
Hellraiser: Prophecy (2006,  Unrated)
19
Friday the 13th Part VII - The New Blood (1988,  R)
20
Friday the 13th Part VIII - Jason Takes Manhattan (1989,  R)
21
Friday the 13th, Part VI - Jason Lives (1986,  R)
22
Friday the 13th, Part V - A New Beginning (1985,  R)
23
Friday the 13th - The Final Chapter (1984,  R)
24
Friday the 13th Part 3 (1982,  R)
25
Friday the 13th Part 2 (1981,  R)
26
Friday the 13th (1980,  R)
27
His Name Was Jason: 30 Years of Friday the 13th (2009,  Unrated)
28
Friday the 13th (2009,  R)
29
Jason Goes to Hell - The Final Friday (1993,  R)
30
Saw V (2008,  R)
31
Saw II (2005,  R)
32
Saw III (2006,  R)
33
Saw IV (2007,  R)
34
Carrie (1976,  R)
35
The Rage: Carrie 2 (1999,  R)
36
Carrie (2002,  Unrated)
37
Piñata: Survival Island (Demon Island) (2001,  R)
38
Black Christmas (1974,  R)
39
A Clockwork Orange (1971,  R)
40
Oldboy (2005,  R)
41
The Crow - Wicked Prayer (2005,  R)
42
The Crow - Salvation (2000,  R)
43
The Crow: City of Angels (1996,  R)
44
The Crow (1994,  R)
45
Widow on the Hill (2005,  Unrated)
46
Poison (2000,  R)
47
Beyond Desire (1994,  Unrated)
48
Twin Warriors (Tai ji zhang san feng) (The Tai-Chi Master) (1984,  R)
49
Kickboxer (1989,  R)
50
Kickboxer 2: The Road Back (1990,  R)
51
Kickboxer 3: The Art of War (1992,  R)
52
Kickboxer 4: The Aggressor (1994,  R)
53
Kickboxer 5: The Redemption (1995,  R)
54
A Nightmare on Elm Street (1984,  R)
55
A Nightmare on Elm Street 2 - Freddy's Revenge (1985,  R)
56
A Nightmare on Elm Street 3 - Dream Warriors (1987,  R)
57
A Nightmare on Elm Street 4 - The Dream Master (1988,  R)
58
A Nightmare on Elm Street (2010,  Unrated)
59
A Nightmare on Elm Street 5 - The Dream Child (1989,  R)
60
Bare Witness (2001,  R)
61
Rapid Fire (1992,  R)
62
The Terminator (1984,  R)
63
Terminator 2: Judgment Day (1991,  R)
64
Terminator 3 - Rise of the Machines (2003,  R)
65
Puppet Master (1989,  R)
66
Puppet Master II (Puppet Master 2: His Unholy Creations) (1990,  R)
67
Puppet Master III: Toulon's Revenge (1991,  R)
68
Puppet Master IV (Puppet Master 4) (1993,  R)
69
Puppet Master V (Puppet Master 5: The Final Chapter) (1994,  R)
70
Demonic Toys (Dangerous Toys) (1992,  R)
71
Dollman vs. Demonic Toys (1993,  R)
72
Puppet Master vs Demonic Toys (Demonic Toys 3) (2004,  Unrated)
73
Halloween (1978,  R)
74
Halloween II (1981,  R)
75
Halloween 4: The Return of Michael Myers (1988,  R)
76
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers (1989,  R)
77
Halloween - Resurrection (2002,  R)
78
Halloween - The Curse of Michael Myers (Halloween 6) (1998,  R)
79
Halloween H2O (1998,  R)
80
Halloween (2007,  R)
81
Devil in the Flesh (1998,  R)
82
Devil in the Flesh 2 (Teacher's Pet) (2000,  R)
83
Scarface (1983,  R)
84
3 Ninjas (1992,  PG)
85
3 Ninjas Kick Back (1994,  PG)
86
3 Ninjas Knuckle Up (1995,  PG-13)
87
3 Ninjas - High Noon on Mega Mountain (1998,  PG)
88
Wicked Minds (2002,  Unrated)
89
Mighty Morphin Power Rangers - The Movie (1995,  PG)
90
Turbo: A Power Rangers Movie (1997,  PG)
91
Boyz n the Hood (1991,  R)
92
Higher Learning (1994,  R)
93
Spider's Web (2002,  R)
94
Mortal Kombat: The Journey Begins (1995,  Unrated)
95
Mortal Kombat (1995,  PG-13)
96
Mortal Kombat: Annihilation (1997,  PG-13)
97
Tekken: The Motion Picture (1998,  Unrated)
98
Tekken (2009,  Unrated)
99
Street Fighter (1994,  PG-13)
100
Menace II Society (1993,  R)
101
Tales from the Hood (1995,  R)
102
Tempted (2001,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments