My Favorite Movies


  deafbeargay's Rating My Rating
1
2 Fast 2 Furious (2003,  PG-13)
Click to Rate
2
The Fast and the Furious (2001,  PG-13)
Click to Rate
3
The Fast and the Furious: Tokyo Drift (2006,  PG-13)
Click to Rate
4
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
Click to Rate
5
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
Click to Rate
6
Scary Movie 4 (2006,  PG-13)
Click to Rate
7
Scary Movie (2000,  R)
Click to Rate
8
Scary Movie 2 (2001,  R)
Click to Rate
9
Scary Movie 3 (2003,  PG-13)
Click to Rate
10
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007,  PG-13)
Click to Rate
11
Mr. & Mrs. Smith (2005,  PG-13)
Click to Rate
12
School of Rock (2003,  PG-13)
Click to Rate
13
The Mask of Zorro (1998,  PG-13)
Click to Rate
14
The Legend of Zorro (2005,  PG)
Click to Rate
15
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
Click to Rate
16
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
Click to Rate
17
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
Click to Rate
18
Superman (1978,  PG)
Click to Rate
19
Superman (,  Unrated)
Click to Rate
20
Superman Returns (2006,  PG-13)
Click to Rate
21
Superman II (1980,  PG)
Click to Rate
22
Superman III (1983,  PG)
Click to Rate
23
The Complete Superman Cartoons (,  Unrated)
Click to Rate
24
Superman IV - The Quest for Peace (1987,  PG)
Click to Rate
25
Superman II: The Richard Donner Cut (2006,  PG)
Click to Rate
26
Look Up in the Sky: The Amazing Story of Superman (2006,  Unrated)
Click to Rate
27
Superman: Brainiac Attacks (2006,  Unrated)
Click to Rate
28
Nae meorisokui jiwoogae (A Moment to Remember) (2004,  Unrated)
Click to Rate
29
Chunhyang (2000,  R)
Click to Rate
30
Woo (1998,  R)
Click to Rate
31
Wing Chun (1994,  Unrated)
Click to Rate
32
Spider Forest (2004,  Unrated)
Click to Rate
33
Dreadnaught (1981,  Unrated)
Click to Rate
34
Fist of the Red Dragon (1993,  R)
Click to Rate
35
Wing Chun: The Science of In-Fighting (1982,  Unrated)
Click to Rate
36
Snake in the Eagle's Shadow (Se ying diu sau) (1978,  PG)
Click to Rate
37
Iron Monkey (2001,  PG-13)
Click to Rate
38
Drunken Master (Jui kuen) (1978,  R)
Click to Rate
39
Magnificent Butcher (1998,  PG-13)
Click to Rate
40
Twin Warriors (Tai ji zhang san feng) (The Tai-Chi Master) (1993,  R)
Click to Rate
41
Shi gan (Time) (2007,  Unrated)
Click to Rate
42
Tai ji zhang san feng (Tai Chi Master) (,  R)
Click to Rate
43
Gong woo ching (Rich and Famous) (1987,  R)
Click to Rate
44
By the People (2006,  Unrated)
Click to Rate
45
Woman is the Future of Man (Yeojaneun namjaui miraeda) (2004,  Unrated)
Click to Rate
46
Gonggongui Jeog 2 (Another Public Enemy) (2005,  R)
Click to Rate
47
The King and the Clown (2005,  Unrated)
Click to Rate
48
Underworld (2003,  R)
Click to Rate