Flixster
Sign Up
|
Login
No recent messages.
Loading...
Sending...
Sent!
Home
Movies
In Theaters
On Demand
On DVD
Trailers
Actors
Photos
News
Movies I Might Like
Rate Movies
Profile
My Profile
My Ratings
My Movies
My Actors
My Photos
My Videos
My Lists
Skins Gallery
Friends
My Friends
My Friends' Reviews
Find a User
Add Friends
My Conversations
Compatibility Test
People I May Know
Plan Movie Night
Community
People Like Me
People Online Now
Top User Charts
Forums
Flixster Wiki
Fun & Games
User Quizzes
Never-Ending Quiz
Personality Tests
Lists
Polls
Watch Now
Movies
TV
Videos
More Lists
|
Create a List
Top Lists
Related Lists
Movies I've Watched
by
Rebecca
Os DVDs que eu tenho
by
Raquel
Arnold Schwarzenegger
by
Hector Migue...
princessmandy68's new List
by
Mandy
20 Sequels
:
BEST
by
Alexander
View More Lists
Share this List
Share this link by email, IM, or post it anywhere
My Favorite Movies
Next list
Johnson
Deafjohnson's Rating
My Rating
1
Terminator 2: Judgment Day
(1991, R)
2
The Terminator
(1984, R)
3
Terminator Salvation
(2009, Unrated)
4
The One
(2001, PG-13)
5
Jerry and Tom
(1992, R)
6
Tom and Jerry - The Movie
(1993, G)
7
Zhong Nan Hai bao biao (The Defender) (The Bodyguard from Beijing)
(1994, R)
8
Born to Defense
(1986, R)
9
Gei ba ba de xin (My Father is a Hero) (Jet Li's The Enforcer)
(1995, R)
10
Shu dan long wei (High Risk) (Meltdown)
(1995, R)
11
Once Upon a Time in China
(1991, R)
12
Romeo Must Die
(2000, R)
13
Black Mask
(1998, R)
14
Once Upon a Time in China and America
(1997, Unrated)
15
Hero
(2002, PG-13)
16
Ging chaat goo si (Police Story) (Jackie Chan's Police Force)
(1985, R)
17
Who Am I?
(, PG-13)
18
Operation Condor 2 (Long xiong hu di) (Armour of God)
(1987, R)
19
Supercop (Police Story 3) (Ging chaat goo si 3: Chiu kap ging chaat)
(1992, R)
20
Crime Story
(1993, R)
21
The Fearless Hyena 2
(1979, PG)
22
Young Master
(1980, PG-13)
23
Game of Death
(1978, R)
24
Bruce Lee - A Warrior's Journey
(2000, Unrated)
25
Fu ji (Fists of Bruce Lee)
(2004, R)
26
Ninja Terminator
(1985, R)
27
Lat sau san taam (Hard-Boiled)
(1992, R)
28
A Better Tomorrow
(1986, R)
29
Shaolin Soccer
(2001, PG-13)
30
Hei kek ji wong (The King of Comedy)
(1999, Unrated)
31
The Corruptor
(1998, R)
32
The Replacement Killers
(1998, R)
33
Predator
(1987, R)
34
Predator 2
(1990, R)
35
AVP - Alien Vs. Predator
(2004, PG-13)
36
Rambo: First Blood Part II
(1985, R)
37
Rambo III
(1988, R)
38
Rambo (Rambo IV)
(2008, R)
39
First Blood (Rambo: First Blood)
(1982, R)
40
Romantic Comedy
(1983, PG)
41
The Gospel Comedy All-Stars
(2006, Unrated)
42
Jesus (The Jesus Film)
(1979, Unrated)
43
Moses
(1995, Unrated)
44
David
(1997, Unrated)
45
Abraham
(1994, Unrated)
46
Abraham: The Friend of God
(2008, Unrated)
47
Charlie Chaplin: The Forgotten Years
(2003, Unrated)
48
Freebie and the Bean
(1974, R)
49
The Three Stooges
(2000, Unrated)
50
The Incredible Hulk
(2008, PG-13)
51
The Incredible Hulk Returns
(1988, Unrated)
52
The Incredible Hulk: Married (Bride of the Incredible Hulk)
(, Unrated)
53
Hulk
(2003, PG-13)
54
Hard Target
(1993, R)
55
No Retreat, No Surrender
(1986, PG)