My Favorite Movies
| DeathNoteL's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Death Note (Desu nôto) (2006, Unrated) |
|
| 2 |
Inuyasha - Guren no houraijima (Fire on the Mystic Island) (2004, Unrated) |
|
| 3 |
Inuyasha - Tenka hadou no ken (Swords of an Honorable Ruler) (2002, Unrated) |
|
| 4 |
Inuyasha - Kagami no naka no mugenjou ( The Castle Beyond the Looking Glass ) (2004, Unrated) |
|
| 5 |
Inuyasha - Toki wo koeru omoi ( Affections Touching Across Time ) (2005, Unrated) |
|
| 6 |
Gekijyouban hagane no renkinjutsushi (Fullmetal Alchemist: The Movie - Conqueror of Shamballa) (2005, PG-13) |
|
| 7 |
Naruto Movie 1: Daikatsugeki! Yukihime ninpôchô dattebayo!! (Naruto the Movie) (2004, Unrated) |
|
| 8 |
Kill Bill, Volume 2 (2004, R) |
|
| 9 |
Kill Bill: Volume 1 (2003, R) |
|
| 10 |
Kagen no tsuki (Last Quarter) (2004, Unrated) |
|
| 11 |
Last Order: Final Fantasy VII (2005, Unrated) |











