My Favorite Movies


  debbiewinegarner's Rating My Rating
1
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
2
Top Gun (1986,  PG)
3
Annie Get Your Gun (1950,  Unrated)
4
Mother Goose Rocks: Top 20 Video Countdown (,  Unrated)
5
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
6
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
7
Spider-Man 3 (2007,  PG-13)
8
Shrek (2001,  PG)
9
Titanic (1997,  PG-13)
10
Shrek 2 (2004,  PG)
11
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
12
Dirty Dancing (1987,  PG-13)
13
Spider-Man (2002,  PG-13)
14
Grease (1978,  PG)
15
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
16
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
17
Happy Feet (2006,  PG)
18
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
19
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002,  PG)
20
Pretty Woman (1990,  R)
21
The Fast and the Furious (2001,  PG-13)
22
Wedding Crashers (2005,  R)
23
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001,  PG)
24
Braveheart (1995,  R)
25
American Pie (1999,  R)
26
The Longest Yard (2005,  PG-13)
27
A Cinderella Story (2004,  PG)
28
Pulp Fiction (1994,  R)
29
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007,  PG-13)
30
Spider-Man 2 (2004,  PG-13)
31
Gladiator (2000,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments