My Favorite Movies


  debinok58's Rating My Rating
1
You Know My Name (1999,  Unrated)
2
Blue Collar Comedy Tour: The Movie (2003,  PG-13)
3
Conagher (1991,  PG)
Conagher
Sam Elliot is the most underrated actor. He can play in any genre and make it real. Besides, he has the BEST voice in the world.
4
Underworld (2003,  R)
5
Underworld: Evolution (2006,  R)
6
Pearl Harbor (2001,  PG-13)
7
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
8
Independence Day (1996,  PG-13)
9
Send Me No Flowers (1964,  Unrated)
10
Somewhere in Time (1980,  PG)
11
Chuka (1967,  Unrated)
12
The Sons of Katie Elder (1965,  Unrated)
13
Godspell (1973,  G)
14
The Matchmaker (1997,  R)
15
The Full Monty (1997,  R)
16
Truly, Madly, Deeply (1991,  PG)
17
Braveheart (1995,  R)
18
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005,  PG-13)
19
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace (1999,  PG)
20
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones (2002,  PG)
21
Star Wars: Episode IV - A New Hope (1977,  PG)
22
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi (1983,  PG)
23
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980,  PG)
24
Flaming Star (1960,  PG)
25
A Star is Born (1976,  R)
26
Steel Magnolias (1989,  PG)
27
Shakedown (1988,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments