My Favorite Movies
| debischarmed's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Maximum Overdrive (1986, R) |
|
|
| 2 |
fear dot com (FeardotCom) (2002, R) |
|
|
| 3 |
The Reaping (2007, R) |
|
|
| 4 |
Stephen King's Desperation (2006, R) |
|
|
| 5 |
The Old Dark House (1932, Unrated) |
|
|
| 6 |
Dark Ride (2006, R) |
|
|
| 7 |
Crimes at the Dark House (1943, Unrated) |
|
|
| 8 |
The Dark Glow of the Mountains (1984, Unrated) |
|
|
| 9 |
Dark Remains (2005, R) |
|
|
| 10 |
The Dark Crystal (1982, PG) |
|
|
| 11 |
Alone in the Dark (2004, R) |
|
|
| 12 |
Whispers in the Dark (1992, R) |
|
|
| 13 |
Dark Obsession (1991, Unrated) |
|
|
| 14 |
Dark Water (2005, PG-13) |
|
|
| 15 |
Dark Star (1974, G) |
|
|
| 16 |
One Dark Night (1982, Unrated) |
|
|
| 17 |
Dark Fury - The Chronicles of Riddick (2002, Unrated) |
|
|
| 18 |
Dark Passage (1947, Unrated) |
|
|
| 19 |
The Dark Wind (1991, R) |
|
|
| 20 |
Jeepers Creepers (2001, R) |
|
|
| 21 |
Jeepers Creepers 2 (2003, R) |
|
|
| 22 |
Phenomena (Creepers) (1985, R) |
|
|
| 23 |
Island of Terror (Night of the Silicates) (The Creepers) (1966, Unrated) |
|
|
| 24 |
Saw III (2006, R) |
|
|
| 25 |
Saw II (2005, R) |
|
|
| 26 |
Saw (2004, R) |
|
|
| 27 |
Saw IV (2007, R) |
|



