My Favorite Movies


  deedee256374347's Rating My Rating
1
Hope Floats (1998,  PG-13)
2
Miss Congeniality (2000,  PG-13)
3
Miss Congeniality 2 - Armed and Fabulous (2005,  PG-13)
4
Steel Magnolias (1989,  PG)
5
Pretty Woman (1990,  R)
6
Stepmom (1998,  PG-13)
7
Runaway Bride (1999,  PG)
8
Sleeping with the Enemy (1991,  R)
9
Dirty Dancing (1987,  PG-13)
10
The Parent Trap (1998,  PG)
11
Freaky Friday (2003,  PG)
12
Ghost (1990,  R)
13
Happy Feet (2006,  PG)
14
Liar Liar (1997,  PG-13)
15
Sweet Home Alabama (2002,  PG-13)
16
The Princess Diaries (2001,  G)
17
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement (2004,  G)
18
The Wizard of Oz (1939,  G)
19
Titanic (1997,  PG-13)
20
You've Got Mail (1998,  PG)
21
Blast from the Past (1999,  PG-13)
22
Herbie: Fully Loaded (2005,  G)
23
Driving Miss Daisy (1989,  PG)
24
Beauty and the Beast (1991,  G)
25
How to Lose a Guy in 10 Days (2003,  PG-13)
26
Raising Helen (2004,  PG-13)
27
Degree of Guilt (1995,  Unrated)
28
Three Men and a Baby (3 Men and a Baby) (1987,  PG)
29
Three Men and a Little Lady (1990,  PG)
30
Her Alibi (1989,  PG)
31
While You Were Sleeping (1995,  PG)
32
Short Circuit (1986,  PG)
33
Danielle Steel's Safe Harbour (2007,  PG-13)
34
Blóðbönd (Thicker Than Water) (2005,  Unrated)
35
The Visitor (2008,  PG-13)
36
The Homecoming: A Christmas Story (1971,  PG)
37
The Christmas Box (1995,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments