My Favorite Movies
| delaenakalevor1's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Enemy of the State (1998, R) |
|
| 2 |
Con Air (1997, R) |
|
| 3 |
The Godfather (1972, R) |
|
| 4 |
A Bronx Tale (1993, R) |
|
| 5 |
Shaft (2000, R) |
|
| 6 |
The Godfather, Part II (1974, R) |
|
| 7 |
GoodFellas (1990, R) |
|
| 8 |
The Godfather, Part III (1990, R) |
|
| 9 |
Rules of Engagement (2000, R) |
|
| 10 |
Windtalkers (2002, R) |
|
| 11 |
The Bone Collector (1999, R) |
|
| 12 |
Men of Honor (2000, R) |
|
| 13 |
A Few Good Men (1992, R) |
|
| 14 |
Hoodlum (1997, R) |
|
| 15 |
Courage Under Fire (1996, R) |
|
| 16 |
Coming to America (1988, R) |
|
| 17 |
American Gangster (2007, R) |
|
| 18 |
The Negotiator (1998, R) |
|
| 19 |
The Rock (1996, R) |
|
| 20 |
Road to Perdition (2002, R) |
|
| 21 |
A Beautiful Mind (2001, PG-13) |
|
| 22 |
Crimson Tide (1995, R) |
|
| 23 |
Anger Management (2003, PG-13) |
|
| 24 |
Black Hawk Down (2001, R) |
























