Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  DeliciousDemon565735's Rating My Rating
1
Kung Pow! Enter the Fist (2002,  PG-13)
Click to Rate
2
Bleach: Memories of Nobody (2006,  Unrated)
Click to Rate
3
Tenchi Muyô! In Love (Tenchi: The Movie) (1996,  Unrated)
Click to Rate
4
Tenchi Muyô! Manatsu no Eve (Tenchi the Movie 2: The Daughter of Darkness)(Tenchi Muyo: Midsummer's) (1998,  Unrated)
Click to Rate
5
Tenchi Muyô! In Love 2: Haruka naru omoi (Tenchi Muyo: Tenchi in Love 2: Distant Memories) (1999,  Unrated)
Click to Rate
6
Naruto Movie 1: Daikatsugeki! Yukihime ninpôchô dattebayo!! (Naruto the Movie) (2004,  Unrated)
Click to Rate
7
Naruto Movie 2: Gekijyouban Naruto daigekitotsu! Maboroshi no chiteiiseki dattebayo! (2005,  Unrated)
Click to Rate
8
Naruto movie 3: Gekijyouban Naruto daikoufun! Mikazuki shima no animal panic dattebayo! (2006,  Unrated)
Click to Rate
9
Gekijô ban naruto: Shippûden (Naruto Shippuden: The Movie) (2007,  Unrated)
Click to Rate
10
Shaolin Soccer (2001,  PG-13)
Click to Rate
11
Kung Fu Hustle (2005,  R)
Click to Rate
12
Fist of the North Star (1986,  R)
Click to Rate
13
Beetlejuice (1988,  PG)
Click to Rate
14
Ghostbusters (1984,  PG)
Click to Rate
15
Vampire Hunter D (Banpaia hantâ D) (1985,  Unrated)
Click to Rate
16
Vampire Hunter D - Bloodlust (2001,  R)
Click to Rate
17
Ninja Scroll (1996,  Unrated)
Click to Rate
18
8 Man After (1993,  Unrated)
Click to Rate
19
Kuraingu furîman (Crying Freeman) (1988,  Unrated)
Click to Rate
20
Gekijyouban hagane no renkinjutsushi (Fullmetal Alchemist: The Movie - Conqueror of Shamballa) (2005,  PG-13)
Click to Rate
21
Armitage III - Poly-Matrix (1997,  Unrated)
Click to Rate
22
Armitage - Dual Matrix (2002,  R)
Click to Rate
23
Iria: Zeiram the Animation (1993,  R)
Click to Rate
24
Macross Plus (1994,  Unrated)
Click to Rate
25
The Castle of Cagliostro (,  G)
Click to Rate
26
Ranma ½: Chûgoku Nekonron daikessen! Okite yaburi no gekitô hen (Big Trouble in Nekonron, China) (1991,  Unrated)
Click to Rate
27
Ranma ½: Kessen Tôgenkyô! Hanayome o torimodose!! (Nihao My Concubine) (1992,  Unrated)
Click to Rate
28
Inuyasha - Toki wo koeru omoi ( Affections Touching Across Time ) (2001,  Unrated)
Click to Rate
29
Inuyasha - Kagami no naka no mugenjou ( The Castle Beyond the Looking Glass ) (2002,  Unrated)
Click to Rate
30
Inuyasha - Tenka hadou no ken (Swords of an Honorable Ruler) (2002,  Unrated)
Click to Rate
31
Inuyasha - Guren no houraijima (Fire on the Mystic Island) (2004,  Unrated)
Click to Rate
32
Wicked City (Yôjû toshi) (1987,  Unrated)
Click to Rate
33
Nausicaa of the Valley of the Wind: Bonus Material (,  Unrated)
Click to Rate
34
Castle in the Sky (Tenkû no shiro Rapyuta) (1986,  Unrated)
Click to Rate
35
Tonari no Totoro (My Neighbor Totoro) (1988,  Unrated)
Click to Rate
36
Grave of the Fireflies (Hotaru no haka) (1988,  Unrated)
Click to Rate
37
Kiki's Delivery Service (1989,  G)
Click to Rate
38
Princess Mononoke (Mononoke-hime) (1997,  PG-13)
Click to Rate
39
Spirited Away (Sen to Chihiro no kamikakushi) (2001,  PG)
Click to Rate
40
Howl's Moving Castle (2005,  PG)
Click to Rate
41
Kaubôi Bibappu: Tengoku no Tobira (Cowboy Bebop the Movie: Knockin' on Heaven's Door) (2003,  R)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments