My Favorite Movies


  bloodkingitachi's Rating My Rating
1
Donnie Darko (2001,  R)
Donnie Darko
an awesome movie i like the whole future cannot be changed concept, u must follow the path fate has chosen for u, or must u?
2
Gladiator (2000,  R)
Gladiator
awesome movie love the fight scenes the lines used all good
3
Spider-Man 3 (2007,  PG-13)
Spider-Man 3
Spider man movie was awesome. il like the fight scenes i like the action
4
Rurôni Kenshin: Seisô hen, (Samurai X: Reflection) (2001,  Unrated)
Rurôni Kenshin: Seisô hen, (Samurai X: Reflection)
movie that u see only after u know who kenshin himura was. This movie is to be seen with an open heart for all things come to an end...this samurai what is it he seeks in his life and does he find it...this movie is sugoi
5
Spider-Man (2002,  PG-13)
6
Spider-Man 2 (2004,  PG-13)
7
Lilo & Stitch (2002,  PG)
8
Saw (short film) (2003,  Unrated)
9
Saw II (2005,  R)
10
Saw III (2006,  R)
11
Click (2006,  PG-13)
12
Naruto the Movie: Ninja Clash in the Land of Snow (Gekijô-ban Naruto: Daikatsugeki!) (2004,  Unrated)
13
Naruto Movie 2: Gekijyouban Naruto daigekitotsu! Maboroshi no chiteiiseki dattebayo! (2005,  Unrated)
14
Gekijyouban hagane no renkinjutsushi (Fullmetal Alchemist: The Movie - Conqueror of Shamballa) (2005,  PG-13)
15
One Piece the Movie: Kaisokuou ni ore wa naru (One Piece Movie: The Great Gold Pirate) (2000,  Unrated)
16
Lucky Number Slevin (2006,  R)
17
300 (2007,  R)
18
The Boondock Saints (1999,  R)
19
Final Fantasy VII - Advent Children (2006,  PG-13)
20
The Matrix (1999,  R)
21
X-Men (2000,  PG-13)
22
Samurai X - Trust & Betrayal (1999,  Unrated)
23
Samurai X - The Motion Picture (1997,  Unrated)
24
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl
filled with action and as the title suggest pirates.
to trust or not to trust a pirate sometimes there is no choice as codes and rules are meant to be bent it makes for a good story and happy to know there is a movie 2

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments