My Favorite Movies


  demonicqueen86's Rating My Rating
1
Dirty Dancing (1987,  PG-13)
2
The Monster Squad (1987,  PG-13)
3
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull (2008,  PG-13)
4
Raiders of the Lost Ark (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark) (1981,  PG)
5
Indiana Jones and the Last Crusade (1989,  PG-13)
6
Indiana Jones and the Temple of Doom (1984,  PG)
7
Clambake (1967,  Unrated)
8
Blue Hawaii (1961,  PG)
9
Jailhouse Rock (1957,  Unrated)
10
Viva Las Vegas (Love in Las Vegas) (1964,  Unrated)
11
Love Me Tender (1956,  Unrated)
12
G.I. Blues (1960,  PG)
13
Girls! Girls! Girls! (1962,  PG)
14
King Creole (1958,  PG)
15
Fun in Acapulco (2000,  PG)
16
Paradise, Hawaiian Style (1966,  G)
17
Speedway (2001,  G)
18
Roustabout (1964,  PG)
19
Girl Happy (1965,  Unrated)
20
Change of Habit (1969,  G)
21
It Happened at the World's Fair (1963,  Unrated)
22
Double Trouble (1967,  Unrated)
23
Kid Galahad (1962,  Unrated)
24
Follow That Dream (1962,  Unrated)
25
Live a Little, Love a Little (1968,  PG)
26
Easy Come, Easy Go (1967,  PG)
27
Kissin' Cousins (1964,  Unrated)
28
Loving You (1957,  Unrated)
29
Tickle Me (1965,  Unrated)
30
Heartbreak Hotel (1988,  PG-13)
31
Wild in the Country (Lonely Man) (1961,  Unrated)
32
Harum Scarum (Harem Holiday) (1965,  Unrated)
33
Frankie and Johnny (1965,  Unrated)
34
Spinout (1966,  Unrated)
35
Stay Away, Joe (1968,  PG)
36
A Cinderella Story (2004,  PG)
A Cinderella Story
loved it
37
Cinderella (1950,  G)
38
Another Cinderella Story (2008,  PG)
39
Rodgers & Hammerstein's Cinderella (1997,  G)
40
The Little Mermaid (1989,  G)
41
The Little Mermaid: Ariel's Beginning (2008,  Unrated)
42
The Little Mermaid II - Return to the Sea (2000,  G)
43
Shrek 2 (2004,  PG)
Shrek 2
i loved it!
44
Shrek the Third (Shrek 3) (2007,  PG)
45
Shrek (2001,  PG)
46
Shrek the Halls (2007,  G)
47
Beauty and the Beast (1991,  G)
48
Beauty and the Beast - The Enchanted Christmas (1997,  G)
49
Beauty And The Beast - Belle's Magical World (1998,  G)
50
The Hunchback of Notre Dame (1996,  G)
51
The Hunchback of Notre Dame II (2001,  G)
52
Disney's Aladdin (1992,  G)
53
Aladdin and the King of Thieves (1999,  G)
54
The Return of Jafar (Aladdin 2) (1994,  G)
55
The Hunchback of Notre Dame (1982,  Unrated)
56
Underworld: The Rise of the Lycans (2009,  R)
57
Quantum of Solace (2008,  PG-13)
58
The Good Student (2008,  R)
59
The Crow (1994,  R)
60
The Crow: City of Angels (1996,  R)
61
The Good Son (1993,  R)
62
The Crow - Salvation (2000,  R)
63
The Crow - Wicked Prayer (2005,  R)
64
Carrie (1976,  R)
65
Carrie (2002,  Unrated)
66
The Rage: Carrie 2 (1999,  R)
67
The Forsaken (2001,  R)
68
Ghost Rider (2007,  PG-13)
69
Sleepy Hollow (1999,  R)
70
Casper (1995,  PG)
71
Casper - A Spirited Beginning (1997,  PG)
72
Dracula 3000 (2004,  R)
73
Casper's Haunted Christmas (2000,  Unrated)
74
Casper: Scare School (2006,  Unrated)
75
Rebel Without a Cause (1955,  PG-13)
76
Final Destination (2000,  R)
77
Final Destination 2 (2003,  R)
78
Final Destination 3 (2006,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments