My Favorite Movies
| denggayrn's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
50 First Dates (2004, PG-13) |
|
| 2 |
Pretty Woman (1990, R) |
|
| 3 |
Runaway Bride (1999, PG) |
|
| 4 |
My Best Friend's Wedding (1997, PG-13) |
|
| 5 |
Serendipity (2001, PG-13) |
|
| 6 |
Scary Movie (2000, R) |
|
| 7 |
10 Things I Hate About You (1999, PG-13) |
|
| 8 |
Kate & Leopold (2001, PG-13) |
|
| 9 |
Love Actually (2003, R) |
|
| 10 |
Finding Nemo (2003, G) |
|
| 11 |
The Wedding Date (2005, PG-13) |
|
| 12 |
E.T. - The Extra-Terrestrial (1982, PG) |
|
| 13 |
Shrek 2 (2004, PG) |
|
| 14 |
Kill Bill: Volume 1 (2003, R) |
|
| 15 |
Spider-Man (2002, PG-13) |
|
| 16 |
Rocky (1976, PG) |
|
| 17 |
American Pie (1999, R) |
|
| 18 |
Kramer vs. Kramer (1979, PG) |
|
| 19 |
Over the Edge (1979, PG) |
|
| 20 |
Dodgeball - A True Underdog Story (2004, PG-13) |
|
| 21 |
The Goodbye Girl (2004, Unrated) |
|
| 22 |
Sabrina (1954, Unrated) |
|
| 23 |
Sabrina (1995, PG) |
|
| 24 |
Father of the Bride Part II (1995, PG) |
|
| 25 |
Father of the Bride (1991, PG) |
|
| 26 |
City of Angels (1998, PG-13) |
|
| 27 |
Over the Top (1987, PG) |
|
| 28 |
Maid in Manhattan (2002, PG-13) |
|
| 29 |
Big Daddy (1999, PG-13) |
|
| 30 |
St. Elmo's Fire (1985, PG-13) |
|
| 31 |
Ernest Saves Christmas (1988, PG) |
|
| 32 |
Jack Frost (1998, PG) |
|
| 33 |
My Girl (1991, PG) |
|
| 34 |
How to Lose a Guy in 10 Days (2003, PG-13) |
|
| 35 |
Two Weeks Notice (2002, PG-13) |
|
| 36 |
You've Got Mail (1998, PG) |
|
| 37 |
Never Been Kissed (1999, PG-13) |
|
| 38 |
The Wedding Singer (1997, PG-13) |
|
| 39 |
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement (2004, G) |
|
| 40 |
The Princess Diaries (2001, G) |
|
| 41 |
The Cutting Edge (1992, PG) |
|
| 42 |
Ice Castles (1978, PG) |
|
| 43 |
Reality Bites (1993, PG-13) |
|
| 44 |
Sweet Home Alabama (2002, PG-13) |
|
| 45 |
Love Story (2006, Unrated) |
|
| 46 |
Love Story (1970, PG) |
|
| 47 |
Cheaper by the Dozen (2003, PG) |
|
| 48 |
Cheaper By the Dozen (1950, Unrated) |
|
| 49 |
Cheaper by the Dozen 2 (2005, PG) |
|
| 50 |
Cruel Intentions (1999, R) |
|
| 51 |
An Officer and a Gentleman (1982, R) |
|
| 52 |
She's All That (1999, PG-13) |
|
| 53 |
Happy Together (1989, PG-13) |
|
| 54 |
Making Mr. Right (1987, PG-13) |
|
| 55 |
Mona Lisa Smile (2003, PG-13) |
|
| 56 |
Meet Joe Black (1998, PG-13) |
|
| 57 |
Private School (Private School... for Girls) (1983, R) |
|
| 58 |
Life Is Beautiful (La Vita č bella) (1998, PG-13) |
|
| 59 |
Schindler's List (1993, R) |
|
| 60 |
Material Girls (2006, PG) |
|
| 61 |
Teen Wolf Too (1987, PG) |
|
| 62 |
Teen Wolf (1985, PG) |
|
| 63 |
Back to the Future (1985, PG) |
|
| 64 |
Back to the Future Part III (1990, PG) |
|
| 65 |
Back to the Future Part II (1989, PG) |
|
| 66 |
She's the Man (2006, PG-13) |
|
| 67 |
She's the One (1996, R) |
|
| 68 |
Bridget Jones's Diary (2001, R) |
|
| 69 |
Billy Madison (1995, PG-13) |
|
| 70 |
What a Girl Wants (2003, PG) |
|
| 71 |
Sydney White (2007, PG-13) |
|
| 72 |
27 Dresses (2008, PG-13) |
|
| 73 |
Practical Magic (1998, PG-13) |
|
| 74 |
Click (2006, PG-13) |
|
| 75 |
Little Nicky (2000, PG-13) |
|
| 76 |
Something's Gotta Give (2003, PG-13) |
|
| 77 |
Pretty in Pink (1986, PG-13) |
|
| 78 |
The Breakfast Club (1985, R) |
|
| 79 |
Breakfast at Tiffany's (1961, Unrated) |
|
| 80 |
The American President (1995, PG-13) |
|
| 81 |
The Pelican Brief (1993, PG-13) |
|
| 82 |
Sleepless in Seattle (1993, PG) |
|
| 83 |
Uptown Girls (2003, PG-13) |
|
| 84 |
Princess Caraboo (1994, PG) |
|
| 85 |
Ice Princess (2005, G) |
|
| 86 |
Not Another Teen Movie (2001, R) |
|
| 87 |
Carrie (1976, R) |
|
| 88 |
Carrie (2002, Unrated) |
|
| 89 |
The Mummy (1999, PG-13) |
|
| 90 |
The Mummy (1932, Unrated) |
|
| 91 |
The Mummy (1959, Unrated) |
|
| 92 |
Blast from the Past (1999, PG-13) |
|
| 93 |
The Devil Wears Prada (2006, PG-13) |
|
| 94 |
Pride and Prejudice (2005, PG) |
|
| 95 |
Edward Scissorhands (1990, PG-13) |
|
| 96 |
Hudson Hawk (1991, R) |
|
| 97 |
The Specialist (1994, R) |
|
| 98 |
The Specialist (2000, Unrated) |
|
| 99 |
Stepmom (1998, PG-13) |
|
| 100 |
Legally Blonde (2001, PG-13) |
|
| 101 |
Legally Blonde 2 - Red, White & Blonde (2003, PG-13) |
|
| 102 |
She-Devil (1989, PG-13) |
|
| 103 |
Kill Bill, Volume 2 (2004, R) |
|
| 104 |
Candyman 2 - Farewell to the Flesh (1994, R) |
|
| 105 |
About Last Night... (1986, R) |
|
| 106 |
The Midnight Hour (1985, Unrated) |
|
| 107 |
Along Came Polly (2004, PG-13) |
|
| 108 |
Till There Was You (2003, R) |
|
| 109 |
Flatliners (1990, R) |
|
| 110 |
The Lost Boys (1987, R) |
|
| 111 |
Endless Love (1981, R) |
|
| 112 |
The Blue Lagoon (1980, R) |
|
| 113 |
White Chicks (2004, PG-13) |
|
| 114 |
Can't Hardly Wait (1998, PG-13) |
|
| 115 |
If Only (2004, PG-13) |
|
| 116 |
Only You (1992, PG-13) |
|
| 117 |
The Gods Must Be Crazy (1980, PG) |
|
| 118 |
Fei zhou he shang (The Gods Must Be Crazy III) (Crazy Safari) (1991, Unrated) |
|
| 119 |
The Gods Must Be Crazy II (1990, PG) |
|
| 120 |
Wrong Turn (2003, R) |
|
| 121 |
Wrong Turn 2: Dead End (2007, Unrated) |
|
| 122 |
Killing Me Softly (2002, Unrated) |
|
| 123 |
My Foolish Heart (1949, Unrated) |
|
| 124 |
The Parent Trap (1998, PG) |
|
| 125 |
My Cousin Vinny (1992, R) |
|
| 126 |
With Honors (1994, PG-13) |
|
| 127 |
A League of Their Own (1992, PG) |
|
| 128 |
Stuart Little (1999, PG) |
|
| 129 |
Stuart Little 2 (2002, PG) |
|
| 130 |
Mannequin 2: On the Move (1991, PG) |
|
| 131 |
Mannequin (1987, PG) |
|
| 132 |
The Sisterhood of the Traveling Pants (2005, PG) |
|
| 133 |
The Sisterhood of the Traveling Pants 2 (2008, PG-13) |
|
| 134 |
The Waterboy (1998, PG-13) |
|
| 135 |
The Craft (1996, R) |
|
| 136 |
Face/Off (1997, R) |
|
| 137 |
Mighty Ducks the Movie: The First Face-Off (1997, Unrated) |
|
| 138 |
There's Something About Mary (1998, R) |
|
| 139 |
Armageddon (1998, PG-13) |
|
| 140 |
Alfie (2004, R) |
|
| 141 |
Tootsie (1982, PG) |
|
| 142 |
The Other Sister (1999, PG-13) |
|
| 143 |
American Beauty (1999, R) |
|
| 144 |
A Walk to Remember (2002, PG) |
|
| 145 |
A Walk in the Clouds (1995, PG-13) |
|
| 146 |
Dying Young (1991, R) |
|
| 147 |
Door to Door (2002, Unrated) |
|
| 148 |
Patch Adams (1998, PG-13) |
|
| 149 |
Because I Said So (2007, PG-13) |
|
| 150 |
Short Circuit (1986, PG) |
|
| 151 |
Short Circuit 2 (1988, PG) |
|
| 152 |
Grease (1978, PG) |
|
| 153 |
Two of a Kind (1983, PG) |
|
| 154 |
Some Kind of Wonderful (1987, PG-13) |
|
| 155 |
The Wedding Planner (2001, PG-13) |
|
| 156 |
How to Deal (2003, PG-13) |
|
| 157 |
Zapped! (1982, R) |
|
| 158 |
Zapped Again! (1990, R) |
|
| 159 |
Mrs. Doubtfire (1993, PG-13) |
|
| 160 |
Erin Brockovich (2000, R) |
|
| 161 |
Jack (1996, PG-13) |
|
| 162 |
Jack (2003, PG-13) |
|
| 163 |
Analyze This (1999, R) |
|
| 164 |
What Dreams May Come (1998, PG-13) |
|
| 165 |
Twister (1996, PG-13) |
|
| 166 |
Kindergarten Cop (1990, PG-13) |
|
| 167 |
Jingle All the Way (1997, PG) |
|
| 168 |
Staying Alive (1983, PG) |
|
| 169 |
Four Weddings and a Funeral (1994, R) |
|
| 170 |
Notting Hill (1999, PG-13) |
|
| 171 |
About a Boy (2002, PG-13) |
|
| 172 |
Million Dollar Baby (2004, PG-13) |
|
| 173 |
The Family Man (2000, PG-13) |
|
| 174 |
Frequency (2000, PG-13) |
|
| 175 |
Arthur (1981, PG) |
|
| 176 |
Revenge of the Nerds (1984, R) |
|
| 177 |
Revenge of the Nerds II: Nerds in Paradise (1987, PG-13) |
|
| 178 |
Revenge of the Nerds IV: Nerds in Love (1994, R) |
|
| 179 |
Revenge of the Nerds III: The Next Generation (1992, R) |
|
| 180 |
True Lies (1994, R) |
|
| 181 |
Titanic (1997, PG-13) |
|
| 182 |
The Mask of Zorro (1998, PG-13) |
|
| 183 |
Jersey Girl (2004, PG-13) |
|
| 184 |
Jersey Girl (1993, PG-13) |
|
| 185 |
The Prince and Me (2004, PG) |
|
| 186 |
The Prince and Me 2 (2005, PG) |
|
| 187 |
The Prince of Egypt (1998, PG) |
|
| 188 |
Along Came a Spider (2001, R) |
|
| 189 |
The General's Daughter (1999, R) |
|
| 190 |
Gothika (2003, R) |
|
| 191 |
Catwoman (2004, PG-13) |
|
| 192 |
Sleeping with the Enemy (1991, R) |
|
| 193 |
GoodFellas (1990, R) |
|
| 194 |
The Nanny Diaries (2007, PG-13) |
|
| 195 |
The Rock (1996, R) |
|
| 196 |
The Scorpion King (2002, PG-13) |
|
| 197 |
The Pacifier (2005, PG) |
|
| 198 |
Phantasm (1979, R) |
|
| 199 |
Phantasm III: Lord of the Dead (1994, R) |
|
| 200 |
Phantasm II (1988, R) |
|
| 201 |
Hellraiser (1987, R) |
|
| 202 |
Hellraiser - Bloodline (1996, R) |
|
| 203 |
Hellraiser - Deader (2005, R) |
|
| 204 |
Hellraiser VI - Hellseeker (2002, R) |
|
| 205 |
Hellraiser - Hellworld (2005, R) |
|
| 206 |
Hellraiser 3: Hell on Earth (1992, R) |
|
| 207 |
Hellraiser - Inferno (2000, R) |
|
| 208 |
Hellbound: Hellraiser 2 (1988, R) |
|
| 209 |
Hellraiser (2011, Unrated) |
|
| 210 |
Hellraiser: Prophecy (2006, Unrated) |
|
| 211 |
Pay It Forward (2000, PG-13) |
|
| 212 |
Indecent Proposal (1993, R) |
|
| 213 |
Dirty Dancing (1987, PG-13) |
|
| 214 |
Dracula 2000 (2000, R) |
|
| 215 |
Bubble Boy (2001, PG-13) |
|
| 216 |
Brokeback Mountain (2005, R) |
|
| 217 |
Leaving Las Vegas (1995, R) |
|
| 218 |
Con Air (1997, R) |
|
| 219 |
Air Force One (1997, R) |
|
| 220 |
Full Metal Jacket (1987, R) |
|
| 221 |
The Village (2004, PG-13) |
|
| 222 |
Rock Star (2001, R) |
|
| 223 |
The Bourne Identity (2002, PG-13) |
|
| 224 |
The Bourne Supremacy (2004, PG-13) |
|
| 225 |
Queen of the Damned (2002, R) |
|
| 226 |
Good Morning, Vietnam (1987, R) |
|
| 227 |
Forrest Gump (1994, PG-13) |
|
| 228 |
The Terminal (2004, PG-13) |
|
| 229 |
Under Siege (1992, R) |
|
| 230 |
Under Siege 2: Dark Territory (1995, R) |
|
| 231 |
The Karate Kid (1984, PG) |
|
| 232 |
The Karate Kid Part II (1986, PG) |
|
| 233 |
The Karate Kid Part III (1989, PG) |
|
| 234 |
Mission: Impossible III (2006, PG-13) |
|
| 235 |
Mission: Impossible (, Unrated) |
|
| 236 |
Mission Impossible 2 (2000, PG-13) |
|
| 237 |
Double Team (1997, R) |
|
| 238 |
Steel Magnolias (1989, PG) |
|
| 239 |
Splash (1984, PG) |
|
| 240 |
Splash, Too (1988, Unrated) |
|
| 241 |
Big (1988, PG) |
|
| 242 |
Iron Eagle (1986, PG-13) |
|
| 243 |
Nurse Betty (2000, R) |
|
| 244 |
Drive Me Crazy (1999, PG-13) |
|
| 245 |
Honey, I Shrunk the Kids (1989, PG) |
|
| 246 |
Honey, I Blew Up the Kid (1992, PG) |
|
| 247 |
Honey (2003, PG-13) |
|
| 248 |
Benji (1974, G) |
|
| 249 |
For the Love of Benji (1977, G) |
|
| 250 |
Benji: The Hunted (1987, Unrated) |
|
| 251 |
Benji - Off the Leash (2004, PG) |
|
| 252 |
The Last American Virgin (1982, R) |
|
| 253 |
One True Thing (1998, R) |
|
| 254 |
Mamma Mia! (2008, PG-13) |
|
| 255 |
Babe: Pig in the City (1998, G) |
|
| 256 |
Look Who's Talking (1989, PG-13) |
|
| 257 |
Look Who's Talking, Too (1990, PG-13) |
|
| 258 |
Look Who's Talking Now (1993, PG-13) |
|
| 259 |
Home Alone (1990, PG) |
|
| 260 |
Home Alone 2: Lost in New York (1992, PG) |
|
| 261 |
Home Alone 3 (1997, PG) |
|
| 262 |
Dennis the Menace (1993, PG) |
|
| 263 |
The Little Rascals (1994, PG) |
|
| 264 |
Butterfly (La Lengua de las mariposas) (, R) |
|
| 265 |
The Three Musketeers (1993, PG) |
|
| 266 |
Three Men and a Baby (3 Men and a Baby) (1987, PG) |
|
| 267 |
Three Men and a Little Lady (1990, PG) |
|
| 268 |
Little Sister, (Mister Sister ) (1992, PG-13) |
|
| 269 |
Nobody's Perfect (1990, PG-13) |
|
| 270 |
The Object of My Affection (1998, R) |
|
| 271 |
Alex & Emma (2003, PG) |
|
| 272 |
Moonstruck (1987, PG) |
|
| 273 |
Independence Day (1996, PG-13) |
|
| 274 |
Micki + Maude (1984, PG-13) |
|
| 275 |
Hard To Hold (1984, PG) |
|
| 276 |
The Main Event (1979, PG) |
|
| 277 |
The Mirror Has Two Faces (1997, PG-13) |
|
| 278 |
Entrapment (1999, PG-13) |
|
| 279 |
Sixteen Candles (1984, PG) |
|
| 280 |
The Sweetest Thing (2002, R) |
|
| 281 |
The Big Thing (2000, Unrated) |
|
| 282 |
Pearl Harbor (2001, PG-13) |
|
| 283 |
Daredevil (2003, PG-13) |
|
| 284 |
Vampires (1998, R) |
|
| 285 |
Die Hard (1988, R) |
|
| 286 |
Die Hard With a Vengeance (Die Hard 3) (1995, R) |
|
| 287 |
Die Hard 2 (Die Hard 2: Die Harder) (1990, R) |
|
| 288 |
Ella Enchanted (2004, PG) |
|
| 289 |
Deep Impact (1998, PG-13) |
|
| 290 |
F/X (1986, R) |
|
| 291 |
Scanners (1981, R) |
|
| 292 |
Scanners (2009, Unrated) |
|
| 293 |
Double Jeopardy (1999, R) |
|
| 294 |
Simon Birch (1998, PG) |
|
| 295 |
Someone Like You (2001, PG-13) |
|
| 296 |
Divine Secrets of the Ya-Ya Sisterhood (2002, PG-13) |
|
| 297 |
Speed (1994, R) |
|
| 298 |
Miss Congeniality (2000, PG-13) |
|
| 299 |
Miss Congeniality 2 - Armed and Fabulous (2005, PG-13) |
|
| 300 |
Vacancy (2007, R) |
|
| 301 |
Down to You (2000, PG-13) |
|
| 302 |
My First Wedding (2006, PG-13) |
|
| 303 |
Rain Man (1988, R) |
|
| 304 |
Stigmata (1999, R) |
|
| 305 |
Gabriel (2007, Unrated) |
|
| 306 |
The Game Plan (2007, PG) |
|
| 307 |
Just My Luck (2006, PG-13) |
|
| 308 |
I Now Pronounce You Chuck and Larry (2007, PG-13) |
|
| 309 |
Blood Diamond (2006, R) |
|
| 310 |
Wedding Daze (2004, Unrated) |
|
| 311 |
First Daughter (1999, Unrated) |
|
| 312 |
Sahara (1984, PG) |
|
| 313 |
Summer Catch (2001, PG-13) |
|
| 314 |
The Hand That Rocks the Cradle (1992, R) |
|
| 315 |
Amelie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) (2001, R) |
|
| 316 |
Romy and Michele's High School Reunion (1997, R) |
|
| 317 |
Confessions of a Teenage Drama Queen (2004, PG) |
|
| 318 |
I Could Never Be Your Woman (2007, PG-13) |
|
| 319 |
Premonition (2007, PG-13) |
|
| 320 |
Enough! (2006, Unrated) |
|
| 321 |
Reign Over Me (2007, R) |
|
| 322 |
From Dusk Till Dawn (1996, R) |
|
| 323 |
Michael (1996, PG) |
|
| 324 |
The Thirteenth Floor (1999, R) |
|
| 325 |
Casablanca (1943, PG) |
|
| 326 |
Love Affair (1994, PG-13) |
|
| 327 |
Love Affair (1939, Unrated) |
|
| 328 |
Mr. & Mrs. Smith (2005, PG-13) |
|
| 329 |
Lara Croft - Tomb Raider (2001, PG-13) |
|
| 330 |
Taking Lives (2004, Unrated) |
|
| 331 |
The Bone Collector (1999, R) |
|
| 332 |
Beyond Borders (2003, R) |
|
| 333 |
Girl, Interrupted (1999, R) |
|
| 334 |
Lara Croft Tomb Raider - The Cradle of Life (2003, PG-13) |
|
| 335 |
Only You (1994, PG) |
|
| 336 |
What Women Want (2001, PG-13) |
|
| 337 |
As Good As It Gets (1997, PG-13) |
|
| 338 |
Aquamarine (2006, PG) |
|
| 339 |
National Treasure: Book of Secrets (2007, PG) |
|
| 340 |
P.S. I Love You (2007, PG-13) |
|
| 341 |
Garfield: A Tail of Two Kitties (2006, PG) |
|
| 342 |
X-Men: The Last Stand (2006, PG-13) |
|
| 343 |
The Transporter (2002, PG-13) |
|
| 344 |
Transporter 2 (2005, PG-13) |
|
| 345 |
Transporter 3 (2008, PG-13) |
|
| 346 |
The Jackal (1997, R) |
|
| 347 |
Sweet November (2001, PG-13) |
|
| 348 |
Anna and the King (2000, PG-13) |
|
| 349 |
Autumn in New York (2000, PG-13) |
|
| 350 |
Mr. Deeds (2002, PG-13) |
|
| 351 |
The Others (2001, PG-13) |
|
| 352 |
Far and Away (1992, PG-13) |
|
| 353 |
The League of Extraordinary Gentlemen (2003, PG-13) |
|
| 354 |
A Life Less Ordinary (1997, R) |
|
| 355 |
Omen (2003, Unrated) |
|
| 356 |
Damien: Omen II (1978, R) |
|
| 357 |
Tango & Cash (1989, R) |
|
| 358 |
Scent of a Woman (1992, R) |
|
| 359 |
Star Wars: Clone Wars - Volume 1 (, G) |
|
| 360 |
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace (1999, PG) |
|
| 361 |
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones (2002, PG) |
|
| 362 |
Star Wars: Episode IV - A New Hope (1977, PG) |
|
| 363 |
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi (1983, PG) |
|
| 364 |
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980, PG) |
|
| 365 |
A Few Good Men (1992, R) |
|
| 366 |
Hollow Man (2000, R) |
|
| 367 |
Planes, Trains and Automobiles (1987, R) |
|
| 368 |
Sleepers (1996, R) |
|
| 369 |
Waterworld (1995, PG-13) |
|
| 370 |
Jerry Maguire (1996, R) |
|
| 371 |
Vanilla Sky (2001, R) |
|
| 372 |
Pieces of April (2003, PG-13) |
|
| 373 |
When a Stranger Calls (2006, PG-13) |
|
| 374 |
Tamara (2006, R) |
|
| 375 |
Snow Queen (2002, Unrated) |
|
| 376 |
View from the Top (2003, PG-13) |
|
| 377 |
Sliding Doors (1998, R) |
|
| 378 |
Ghost (1990, R) |
|
| 379 |
La tigre e la neve (The Tiger and the Snow) (2006, Unrated) |
|
| 380 |
Good Luck Chuck (2007, R) |
|
| 381 |
Music and Lyrics (2007, PG-13) |
|
| 382 |
The One (2001, PG-13) |
|
| 383 |
Robin-B-Hood (, Unrated) |
|
| 384 |
Heart and Souls (1993, PG) |
|
| 385 |
Air Bud (1997, PG) |
|
| 386 |
The Replacements (2000, PG-13) |
|
| 387 |
Buster (1988, R) |
|
| 388 |
Calendar Girls (2003, PG-13) |
|
| 389 |
The Abyss (1989, PG-13) |
|
| 390 |
Johnny English (2003, PG) |
|
| 391 |
The Holiday (2006, PG-13) |
|
| 392 |
Protocol (1984, PG) |
|
| 393 |
13 Going on 30 (Suddenly 30) (2004, PG-13) |
|
| 394 |
Fright Night (1985, R) |
|
| 395 |
Fright Night Part 2 (1989, R) |
|
| 396 |
Ging chaat goo si (Police Story) (Jackie Chan's Police Force) (1985, R) |
|
| 397 |
Interview with the Vampire (1994, R) |
|
| 398 |
Van Helsing (2004, PG-13) |
|
| 399 |
The Howling (1981, R) |
|
| 400 |
The Horse Whisperer (1998, PG-13) |
|
| 401 |
Iron Man (2008, PG-13) |
|
| 402 |
The Pick-Up Artist (1987, PG-13) |
|
| 403 |
Must Love Dogs (2005, PG-13) |
|
| 404 |
Seven Years in Tibet (1997, PG-13) |
|
| 405 |
The Ninth Gate (1999, R) |
|
| 406 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006, PG-13) |
|
| 407 |
Sleepy Hollow (1999, R) |
|
| 408 |
The Astronaut's Wife (1999, R) |
|
| 409 |
Chocolat (2000, PG-13) |
|
| 410 |
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003, PG-13) |
|
| 411 |
Spanglish (2004, PG-13) |
|
| 412 |
Happy Gilmore (1996, PG-13) |
|
| 413 |
The Million Dollar Kid (1999, PG) |
|
| 414 |
Jennifer 8 (Jennifer Eight) (1992, R) |
|
| 415 |
Paycheck (2003, PG-13) |
|
| 416 |
Beautiful Girls (1996, R) |
|
| 417 |
The Accidental Husband (2009, PG-13) |
|
| 418 |
Phenomenon (1996, PG) |
|
| 419 |
Singles (1992, PG-13) |
|
| 420 |
Labor Pains (2000, R) |
|
| 421 |
Bring It On (2000, PG-13) |
|
| 422 |
The Bodyguard (1992, R) |
|
| 423 |
For Love of the Game (1999, PG-13) |
|
| 424 |
Field of Dreams (1989, PG) |
|
| 425 |
Last Man Standing (1996, R) |
|
| 426 |
The Last Boy Scout (1991, R) |
|
| 427 |
The Sixth Sense (1999, PG-13) |
|
| 428 |
The Fifth Element (1997, PG-13) |
|
| 429 |
Blind Date (1987, PG-13) |
|
| 430 |
Striking Distance (1993, R) |
|
| 431 |
The Kid (2000, PG) |
|
| 432 |
The Story of Us (1999, R) |
|
| 433 |
The House of the Spirits (1994, R) |
|
| 434 |
The Time Machine (2002, PG-13) |
|
| 435 |
The Fourth Angel (The 4th Angel) (2003, R) |
|
| 436 |
The Lake House (2006, PG) |



































































































































































































































































































































































































































