My Favorite Movies
| dennisriverbug's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003, PG-13) |
|
| 2 |
Ocean's Eleven (2001, PG-13) |
|
| 3 |
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005, PG-13) |
|
| 4 |
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005, PG-13) |
|
| 5 |
2 Fast 2 Furious (2003, PG-13) |
|
| 6 |
The Matrix (1999, R) |
|
| 7 |
Kill Bill: Volume 1 (2003, R) |
|
| 8 |
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003, PG-13) |
|
| 9 |
50 First Dates (2004, PG-13) |
|
| 10 |
Scary Movie (2000, R) |
|
| 11 |
Finding Nemo (2003, G) |












dennisriverbug posted 591 days ago
These are the films which are my favorites