My Favorite Movies


  desade69xxx's Rating My Rating
1
A Nightmare on Elm Street (1984,  R)
2
Reservoir Dogs (1992,  R)
3
Saw (2004,  R)
4
Gladiator (2000,  R)
5
Alien (1979,  R)
6
Monty Python and the Holy Grail (1975,  PG)
7
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
8
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
9
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
10
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
11
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
12
Saw II (2005,  R)
13
Scary Movie (2000,  R)
14
The Matrix (1999,  R)
15
Kill Bill: Volume 1 (2003,  R)
16
Kill Bill, Volume 2 (2004,  R)
17
Sin City (2005,  R)
18
King Kong (2005,  PG-13)
19
Terminator 2: Judgment Day (1991,  R)
20
Spider-Man (2002,  PG-13)
21
Spider-Man 2 (2004,  PG-13)
22
Batman Begins (2005,  PG-13)
23
Heat (1995,  R)
24
A Clockwork Orange (1971,  R)
25
Rush Hour (1998,  PG-13)
26
Shanghai Noon (2000,  PG-13)
27
GoodFellas (1990,  R)
28
Blade (1998,  R)
29
Hostel (2006,  R)
30
Face/Off (1997,  R)
31
Minority Report (2002,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments