My Favorite Movies
| desireerobeson2007's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Road House (1989, R) |
|
| 2 |
Dirty Dancing (1987, PG-13) |
|
| 3 |
Along for the Ride (Forever Lulu) (2000, R) |
|
| 4 |
Three Wishes (1995, PG) |
|
| 5 |
Urban Cowboy (1980, R) |
|
| 6 |
Ladder 49 (2004, PG-13) |
|
| 7 |
Wild Hogs (2007, PG-13) |
|
| 8 |
Bolt (2008, PG) |
|
| 9 |
Face/Off (1997, R) |
|
| 10 |
Michael (1996, PG) |
|
| 11 |
Under Siege (1992, R) |
|
| 12 |
Under Siege 2: Dark Territory (1995, R) |
|
| 13 |
Urban Justice (Renegade Justice) (2007, R) |
|
| 14 |
Attack Force (2006, R) |
|
| 15 |
Exit Wounds (2001, R) |
|
| 16 |
Kill Switch (2008, R) |
|
| 17 |
Against the Dark (2009, Unrated) |
|
| 18 |
On Deadly Ground (1994, R) |
|
| 19 |
Above the Law (1988, R) |
|
| 20 |
Fire Down Below (1997, R) |
|
| 21 |
Today You Die (2005, R) |
|
| 22 |
Out for Justice (1991, R) |
|
| 23 |
Black Dawn (2005, R) |
|
| 24 |
Belly of the Beast (2003, R) |
|
| 25 |
Out for a Kill (2003, R) |
|
| 26 |
Into the Sun (2005, R) |
|
| 27 |
Out of Reach (2004, R) |
|
| 28 |
The 13th Warrior (1999, R) |
|
| 29 |
My Mom's New Boyfriend (2008, PG-13) |
|
| 30 |
Desperado (1995, R) |






























