My Favorite Movies
| desireerobeson2007111's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Road House (1989, R) |
|
| 2 |
Road House 2: Last Call (2006, R) |
|
| 3 |
Black Dog (1998, PG-13) |
|
| 4 |
Dirty Dancing (1987, PG-13) |
|
| 5 |
Dirty Dancing - Havana Nights (2004, PG-13) |
|
| 6 |
Grease (1978, PG) |
|
| 7 |
Grease 2 (1982, PG) |
|
| 8 |
Urban Cowboy (1980, R) |
|
| 9 |
Ladder 49 (2004, PG-13) |
|
| 10 |
Barb Wire (1996, R) |
|
| 11 |
Material Girls (2006, PG) |
|
| 12 |
A Cinderella Story (2004, PG) |
|
| 13 |
Legally Blonde (2001, PG-13) |
|
| 14 |
Legally Blonde 2 - Red, White & Blonde (2003, PG-13) |
|
| 15 |
Miss Congeniality (2000, PG-13) |
|
| 16 |
Miss Congeniality 2 - Armed and Fabulous (2005, PG-13) |
|
| 17 |
The Princess Diaries (2001, G) |
|
| 18 |
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement (2004, G) |
|
| 19 |
Beautiful (2000, PG-13) |
|
| 20 |
Uptown Girls (2003, PG-13) |
|
| 21 |
Imagine Me & You (2006, R) |
|
| 22 |
Firehouse Dog (2007, PG) |
|
| 23 |
You've Got Mail (1998, PG) |
|
| 24 |
Saturday Night Fever (1977, PG) |
|
| 25 |
Face/Off (1997, R) |
|
| 26 |
Broken Arrow (1996, R) |
|
| 27 |
Two of a Kind (1983, PG) |
|
| 28 |
Michael (1996, PG) |
|
| 29 |
A Civil Action (1998, PG-13) |
|
| 30 |
Phenomenon (1996, PG) |
|
| 31 |
Look Who's Talking (1989, PG-13) |
|
| 32 |
Look Who's Talking, Too (1990, PG-13) |
|
| 33 |
Look Who's Talking Now (1993, PG-13) |
|
| 34 |
The General's Daughter (1999, R) |
|
| 35 |
Be Cool (2005, PG-13) |
|
| 36 |
Pulp Fiction (1994, R) |
|
| 37 |
Hairspray (2007, PG) |
|
| 38 |
Chains of Gold (1991, R) |
|
| 39 |
Baywatch: Hawaiian Wedding (2003, Unrated) |
|
| 40 |
Baywatch: Forbidden Paradise (1995, PG) |






































