My Favorite Movies


  Destinations's Rating My Rating
1
Titanic (1997,  PG-13)
2
Titanic (1943,  Unrated)
3
Titanic (1996,  PG-13)
4
La Femme de chambre du Titanic (The Chambermaid on the Titanic) (1997,  Unrated)
5
Titanic Revealed (2004,  Unrated)
6
Final Destination 3 (2006,  R)
7
Destination Anywhere (1997,  Unrated)
8
Agent Cody Banks 2 - Destination London (2004,  PG)
9
Final Destination (2000,  R)
10
Final Destination 2 (2003,  R)
11
Destination Moon (1950,  Unrated)
12
Destination Tokyo (1943,  Unrated)
13
See No Evil, Hear No Evil (1989,  R)
14
Manhattan Baby (Evil Eye) (The Possessed) (Eye of the Evil Dead) (1984,  R)
15
Behind Enemy Lines II: Axis of Evil (2006,  R)
16
Deliver Us From Evil (2006,  Unrated)
17
See No Evil (2006,  R)
18
Evil (Ondskan) (2006,  G)
19
Root of All Evil? (2006,  Unrated)
20
Naina (Evil Eyes) (2005,  Unrated)
21
Evil Dead 2 (1987,  R)
22
Christmas Evil (You Better Watch Out) (1980,  R)
23
Twins of Evil (1972,  R)
24
Wishmaster 2: Evil Never Dies (1999,  R)
25
In Evil Hour (O Veneno Da Madrugada) (2004,  Unrated)
26
Touch of Evil (1958,  PG-13)
27
Midnight in the Garden of Good and Evil (1997,  R)
28
Evil under the Sun (1982,  PG)
29
Army of Darkness (1993,  R)
30
Resident Evil (2002,  R)
31
976-Evil (1989,  R)
32
The House Where Evil Dwells (1982,  R)
33
The Flower of Evil (2003,  R)
34
Resident Evil - Apocalypse (2004,  R)
35
The Evil Dead (1981,  NC-17)
36
Sherlock - Case of Evil (2002,  R)
37
Force of Evil (1948,  PG)
38
Fear No Evil (Mark of the Beast) (Lucifer) (1981,  R)
39
Axis of Evil (2004,  Unrated)
40
Deep Evil (2004,  R)
41
The Mutations (The Freakmaker) (Dr. of Evil) (1974,  R)
42
Sexy Movie (2003,  Unrated)
43
Dead Sexy (2001,  R)
44
Sexy Beast (2000,  R)
45
Drop Dead Sexy (2005,  R)
46
L'Insegnante va in collegio (Sexy Schoolteacher in College) (1978,  Unrated)
47
Nuga geunyeo-wa jasseulkka? (Sexy Teacher) (Who Slept With Her) (2006,  Unrated)
48
L'Insegnante (Sexy Schoolteacher) (1975,  Unrated)
49
Casual Sex? (1988,  R)
50
Sex Clinic (1971,  Unrated)
51
Easy Sex (Easy Six) (2003,  R)
52
Sex and the Single Girl (1964,  Unrated)
53
Love Me, Love My Money (,  Unrated)
54
Maine Pyar Kiya (I Fell In Love) (When Love Calls) (1989,  Unrated)
55
I Love You, I Love You Not (1997,  PG-13)
56
Love Is the Drug (2006,  R)
57
39 Pounds of Love (2005,  Unrated)
58
Love + Hate (2005,  Unrated)
59
Love & Suicide (2005,  Unrated)
60
One Love (2004,  Unrated)
61
Roam (,  Unrated)
62
Clifford's Really Big Movie (2004,  G)
63
Teenage Mutant Ninja Turtles: Planet of the Turtleoids (1991,  Unrated)
64
Le Dernier combat (The Final Combat) (The Last Battle) (,  R)
65
Fool N Final (2007,  Unrated)
66
Final Analysis (1992,  R)
67
Omen III: The Final Conflict (1981,  R)
68
Urban Legends: Final Cut (2000,  R)
69
King Tut's Final Secrets (2005,  Unrated)
70
Final Justice (1998,  Unrated)
71
Marilyn Monroe - The Final Days (2001,  Unrated)
72
Final Terror (1985,  R)
73
Blaze Battle:Final Round (2004,  Unrated)
74
The Final Season (2007,  PG)
75
Last Order: Final Fantasy VII (2005,  Unrated)
76
La Gran final (The Great Match) (2006,  Unrated)
77
Raped by an Angel 5: The Final Judgement (2000,  Unrated)
78
Dead or Alive: Final (2002,  Unrated)
79
Final Days of Planet Earth (2006,  Unrated)
80
Final Contract: Death on Delivery (2006,  Unrated)
81
Final Approach (Junior Pilot) (2006,  Unrated)
82
Bedtime Stories:First Love (,  Unrated)
83
The Old Man Who Read Love Stories (2001,  Unrated)
84
Ghost Stories: Walking with the Dead (1986,  Unrated)
85
Invisible Ink: Three Short Stories (,  Unrated)
86
Marriage Stories: Ivana and Vaclav 20 Years Later (,  Unrated)
87
Afghan Stories (2003,  Unrated)
88
Real Ghost Stories (,  Unrated)
89
Harold and the Purple Crayon... and More Harold Stories (,  Unrated)
90
Why We Fight (2006,  PG-13)
91
Street Fight (2005,  Unrated)
92
Kerd ma lui (Born to Fight) (2004,  Unrated)
93
Powerpuff Girls - Twas the Fight Before Christmas (2003,  G)
94
Shadow Glories (The Fight) (2001,  R)
95
Fight for Life (1987,  Unrated)
96
Fuck (F*ck) (2005,  Unrated)
97
Fury (1936,  Unrated)
98
Xin jing wu men 1991 (Fist of Fury 1991) (1991,  Unrated)
99
Jing wu men (Fist of Fury) (The Chinese Connection) (1972,  R)
100
Flight of Fury (2006,  R)
101
Lady Dragon 2 (Angel of Fury) (1993,  R)
102
Crash (1987,  Unrated)
103
Son of Fury: The Story of Benjamin Blake (1942,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments