My Favorite Movies
| DestinyP6's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Transformers (2007, PG-13) |
|
| 2 |
Seed Of Chucky (2004, R) |
|
| 3 |
Gang of Roses (2003, R) |
|
| 4 |
Epic Movie (2007, PG-13) |
|
| 5 |
Menace II Society (1993, R) |
|
| 6 |
A Thin Line Between Love and Hate (1996, R) |
|
| 7 |
Matilda (1996, PG) |
|
| 8 |
Irish Jam (2006, PG-13) |
|
| 9 |
Kickin' It Old Skool (2007, PG-13) |
|
| 10 |
The Spongebob Squarepants Movie (2004, PG) |
|
| 11 |
Bad Boys (1995, R) |
|
| 12 |
Bad Boys II (2003, R) |
|
| 13 |
Norbit (2007, PG-13) |
|
| 14 |
10 Things I Hate About You (1999, PG-13) |
|
| 15 |
Meet Dave (2008, PG) |
|
| 16 |
Hancock (2008, PG-13) |
|
| 17 |
Casanova (2005, R) |
|
| 18 |
American Pie (1999, R) |
|
| 19 |
American Pie 2 (2001, R) |
|
| 20 |
American Pie 5: The Naked Mile (2006, R) |
|
| 21 |
American Wedding (2003, R) |
|
| 22 |
American Pie Presents - Band Camp (2005, R) |
|
| 23 |
Over Her Dead Body (2008, PG-13) |
|
| 24 |
Deuce Bigalow: Male Gigolo (1999, R) |
|
| 25 |
The Ring (2002, PG-13) |
|
| 26 |
Silent Hill (2006, R) |
|
| 27 |
The Grudge (2004, PG-13) |
|
| 28 |
Dead Silence (2007, R) |
|
| 29 |
Booty Call (1997, R) |
|
| 30 |
The Hills Have Eyes (2006, R) |
|
| 31 |
Wrong Turn (2003, R) |
|
| 32 |
The Tooth Fairy (2006, PG) |
|
| 33 |
Freddy vs. Jason (2003, R) |
|
| 34 |
Madagascar (2005, PG) |
|
| 35 |
Jungle Book (1995, G) |
|
| 36 |
Bad Seed (2001, R) |
|
| 37 |
The Omen (2006, R) |
|
| 38 |
The Color Purple (1985, PG-13) |
|
| 39 |
Lilo & Stitch (2002, PG) |
|
| 40 |
Lilo & Stitch 2: Stitch Has a Glitch (2005, PG) |
|
| 41 |
Friday (1995, R) |
|
| 42 |
Next Friday (2000, R) |
|
| 43 |
Friday After Next (2002, R) |
|
| 44 |
First Sunday (2008, PG-13) |
|
| 45 |
Resident Evil: Extinction (2007, R) |
|
| 46 |
My Baby's Daddy (2004, PG-13) |
|
| 47 |
I Am Legend (2007, PG-13) |
|
| 48 |
I, Robot (2004, PG-13) |
|
| 49 |
ATL (2006, PG-13) |
|
| 50 |
Austin Powers in Goldmember (2002, PG-13) |
|
| 51 |
Giant Of Thunder Mountain, The (1997, PG) |


















































