My Favorite Movies


  destinysfate2100's Rating My Rating
1
Cry Baby (1990,  PG-13)
Cry Baby
my all time fav perfect for any die hard Johnny fan.
2
After the Sunset (2004,  PG-13)
After the Sunset
This is one of my favorite action movies.
3
Girls Just Want to Have Fun (1985,  PG)
Girls Just Want to Have Fun
i loved this movie growing up and i still do today.
4
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl
I love this movie.
5
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
one of the best movies ever made i can't wait for the next one.
6
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
I absolutely loved it, I honestly think that they are going to make another cause they left quite a story line again. I hope they do, it was excellent absoulety worth seeing over and over again.
7
Fools Rush In (1997,  PG-13)
Fools Rush In
absoultey one of the cutest love storys/comedies. Its something i could watch over and over....
8
The Notebook (2004,  PG-13)
9
Norbit (2007,  PG-13)
Norbit
hillorious, outrageously funny he defenitly learned from his mistake.
10
Hitch (2005,  PG-13)
Hitch
Will Smith ROCKS in this movie.
11
Step Up (2006,  PG-13)
12
Dirty Dancing (1987,  PG-13)
13
Pretty Woman (1990,  R)
14
50 First Dates (2004,  PG-13)
15
Mean Girls (2004,  PG-13)
16
Center Stage (2000,  PG-13)
17
Mr. & Mrs. Smith (2005,  PG-13)
18
Bruce Almighty (2003,  PG-13)
19
Meet The Fockers (2004,  PG-13)
20
School of Rock (2003,  PG-13)
21
Wedding Crashers (2005,  R)
22
Fantastic Four (2005,  PG-13)
23
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer (2007,  PG)
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer
better than the first.

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments