My Favorite Movies
| devilish423's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
South Park: Bigger, Longer and Uncut (1999, R) |
|
| 2 |
Saw (2004, R) |
|
| 3 |
Saw II (2005, R) |
|
| 4 |
Saw III (2006, R) |
|
| 5 |
American Pie (1999, R) |
|
| 6 |
American Pie 2 (2001, R) |
|
| 7 |
American Wedding (2003, R) |
|
| 8 |
American Pie Presents - Band Camp (2005, R) |
|
| 9 |
The Silence of the Lambs (1991, R) |
|
| 10 |
Red Dragon (2002, R) |
|
| 11 |
El Laberinto del Fauno (Pan's Labyrinth) (2006, R) |
|
| 12 |
Labyrinth (1986, PG) |
|
| 13 |
Sin City (2005, R) |
|
| 14 |
The Nightmare Before Christmas (2008, PG) |
|
| 15 |
Tim Burton's Corpse Bride (2005, PG) |
|
| 16 |
Hostel (2006, R) |
|
| 17 |
Kill Bill: Volume 1 (2003, R) |
|
| 18 |
Kill Bill, Volume 2 (2004, R) |
|
| 19 |
Edward Scissorhands (1990, PG-13) |
|
| 20 |
The Crow (1994, R) |
|
| 21 |
The Crow - Wicked Prayer (2005, R) |
|
| 22 |
The Crow: Stairway to Heaven (, G) |
|
| 23 |
The Crow - Salvation (2000, R) |






















