My Favorite Movies


  dforrest198's Rating My Rating
1
50 First Dates (2004,  PG-13)
50 First Dates
One of my all time favorites, I could watch it 50 times and still get cracked up and all warm and fuzzy inside
2
Saw (2004,  R)
3
Saw II (2005,  R)
4
Saw III (2006,  R)
5
See No Evil (2006,  R)
6
American Pie (1999,  R)
7
American Pie 2 (2001,  R)
8
Happy Gilmore (1996,  PG-13)
9
Big Daddy (1999,  PG-13)
10
Daddy Day Care (2003,  PG)
11
Big Momma's House (2000,  PG-13)
12
Big Momma's House 2 (2006,  PG-13)
13
Adam Sandler's Eight Crazy Nights (2002,  PG-13)
14
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby (2006,  PG-13)
15
Thirteen Ghosts (13 Ghosts) (2001,  R)
16
Ghost (1990,  R)
17
Ghost Dad (1990,  PG)
18
Ghost Ship (2002,  R)
19
Cars (2006,  G)
20
Dirty Dancing (1987,  PG-13)
21
The Notebook (2004,  PG-13)
The Notebook
I am a sucker for a good love story, I love this movie and the book. It made me cry....
22
Walking Tall (2004,  PG-13)
23
The Rundown (Welcome to the Jungle) (2003,  PG-13)
24
Gridiron Gang (2006,  PG-13)
25
The Longest Yard (2005,  PG-13)
The Longest Yard
This movie made me sad, but I love all Adam Sandler movies
26
The Other Sister (1999,  PG-13)
27
The Craft (1996,  R)
28
Doom (2005,  R)
29
The Others (2001,  PG-13)
30
An American Haunting (2006,  PG-13)
31
The Haunting (1999,  PG-13)
32
The Haunting of Hell House (The Ghostly Rental) (1999,  R)
33
The Waterboy (1998,  PG-13)
34
The Hot Chick (2002,  PG-13)
35
Deuce Bigalow: Male Gigolo (1999,  R)
36
Deuce Bigalow: European Gigolo (2005,  R)
37
The Animal (2001,  PG-13)
38
The Shawshank Redemption (1994,  R)
39
Life (1999,  R)
40
Over the Hedge (2006,  PG)
41
Rush Hour 3 (2007,  PG-13)
Rush Hour 3
loved this movie...chris as always funny as hell and jackie's stunt work was awesome....they make a perfect comedy pair....

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments