My Favorite Movies
| dg1104's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Notebook (2004, PG-13) |
|
| 2 |
Arsenic and Old Lace (1944, Unrated) |
|
| 3 |
A Walk on the Moon (1999, R) |
|
| 4 |
300 (2007, R) |
|
| 5 |
Armageddon (1998, PG-13) |
|
| 6 |
Bringing Up Baby (1938, Unrated) |
|
| 7 |
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001, PG-13) |
|
| 8 |
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005, PG-13) |
|
| 9 |
The Matrix (1999, R) |
|
| 10 |
Ghost Ship (2002, R) |
|
| 11 |
The Rocky Horror Picture Show (1975, R) |
|
| 12 |
Thirteen Ghosts (13 Ghosts) (2001, R) |
|
| 13 |
Rocky IV (1985, PG) |
|
| 14 |
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003, PG-13) |
|
| 15 |
Speed (1994, R) |
|
| 16 |
She's Having a Baby (1988, PG-13) |
|
| 17 |
Latter Days (2004, Unrated) |

















