My Favorite Movies
| digcosta's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
A Beautiful Mind (2001, PG-13) |
|
| 2 |
Fight Club (1999, R) |
|
| 3 |
Kill Bill: Volume 1 (2003, R) |
|
| 4 |
Pride and Prejudice (2005, PG) |
|
| 5 |
Clueless (1995, PG-13) |
|
| 6 |
Gladiator (2000, R) |
|
| 7 |
Xanadu (1980, PG) |
|
| 8 |
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980, PG) |
|
| 9 |
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003, PG-13) |
|
| 10 |
Moulin Rouge! (2001, PG-13) |
|
| 11 |
Brokeback Mountain (2005, R) |
|
| 12 |
Scary Movie (2000, R) |
|
| 13 |
Finding Nemo (2003, G) |













