My Favorite Movies


  dillon325062991's Rating My Rating
1
We Were Soldiers (2002,  R)
2
Flags of Our Fathers (2006,  R)
3
Pearl Harbor (2001,  PG-13)
4
Saving Private Ryan (1998,  R)
5
Black Hawk Down (2001,  R)
6
Marines (2004,  Unrated)
7
Semper Fidelis-U.S. Marines (1942,  Unrated)
8
Top Gun (1986,  PG)
9
300 (2007,  R)
10
Shooter (2007,  R)
11
The Godfather (1972,  R)
12
The Godfather, Part II (1974,  R)
13
The Godfather, Part III (1990,  R)
14
Rocky (1976,  PG)
15
Rocky II (1979,  PG)
16
Rocky III (1982,  PG)
17
Rocky IV (1985,  PG)
18
Rocky Balboa (2006,  PG)
19
Braveheart (1995,  R)
20
Con Air (1997,  R)
21
A Knight's Tale (2001,  PG-13)
22
Blood Diamond (2006,  R)
23
Ladder 49 (2004,  PG-13)
24
Scarface (1983,  R)
25
Predator (1987,  R)
26
The Green Mile (1999,  R)
27
Ace Ventura - When Nature Calls (1995,  PG-13)
28
Ace Ventura: Pet Detective (1993,  PG-13)
29
American History X (1998,  R)
30
American Pie (1999,  R)
31
American Pie 2 (2001,  R)
32
American Pie 5: The Naked Mile (2006,  R)
33
American Pie Presents - Band Camp (2005,  R)
34
A Nightmare on Elm Street (1984,  R)
35
American Wedding (2003,  R)
36
Armageddon (1998,  PG-13)
37
Beerfest (2006,  R)
38
Bad Boys (1995,  R)
39
Bad Boys II (2003,  R)
40
8 Mile (2002,  R)
41
Blades of Glory (2007,  PG-13)
42
Blade - Trinity (2004,  R)
43
Blade II (Blade 2) (2002,  R)
44
Blade (1998,  R)
45
Casino Royale (2006,  PG-13)
46
Cast Away (2000,  PG-13)
47
Cool Runnings (1993,  PG)
48
Disturbia (2007,  PG-13)
49
E.T. - The Extra-Terrestrial (1982,  PG)
50
Marines Battleground (Toraoji annun haebyong) (1963,  Unrated)
51
Space Marines (1995,  R)
52
Army (1996,  Unrated)
53
In the Army Now (1994,  PG)
54
Joshua Tree (Army of One) (1993,  R)
55
Liar Liar (1997,  PG-13)
56
Men in Black (1997,  PG-13)
57
Fight Club (1999,  R)
58
Men in Black II (2002,  PG-13)
59
Monster-in-Law (2005,  PG-13)
60
Not Another Teen Movie (2001,  R)
61
Platoon (1986,  R)
62
Rush Hour (1998,  PG-13)
63
Rush Hour 2 (2001,  PG-13)
64
Superbad (2007,  R)
65
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby (2006,  PG-13)
66
The 40 Year Old Virgin (2005,  R)
67
The Matrix (1999,  R)
68
The Italian Job (2003,  PG-13)
69
The Matrix Reloaded (2003,  R)
70
The Matrix Revolutions (2003,  R)
71
The Pursuit of Happyness (2006,  PG-13)
72
The Waterboy (1998,  PG-13)
73
Tombstone (1993,  R)
74
Training Day (2001,  R)
75
Transformers (2007,  PG-13)
76
Troy (2004,  R)
77
Walk the Line (2005,  PG-13)
78
XXX (2002,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments