My Favorite Movies


  divaguy03's Rating My Rating
1
Terminator Salvation (2009,  PG-13)
2
X-Men Origins - Wolverine (2009,  PG-13)
3
Small Town Gay Bar (2007,  Unrated)
4
Honeydripper (2007,  PG-13)
5
The Gay Divorcee (1934,  Unrated)
6
American Gun (2006,  R)
7
Crush (2002,  R)
8
Krush Groove (1985,  R)
9
The Spitfire Grill (1996,  PG-13)
10
P.S. (2004,  R)
11
Rails & Ties (2007,  PG-13)
12
Zorro, the Gay Blade (1981,  PG)
13
Beloved (1998,  R)
14
Nine Lives (2005,  R)
15
Pollock (2000,  R)
16
The Dead Girl (2006,  R)
17
True Crime (1999,  R)
18
Zombi 2 (Zombie) (Zombie Flesh Eaters) (Zombie 2: The Dead are Among Us)(Island of the Flesh-Eaters) (1980,  R)
19
She's Too Young (2004,  Unrated)
20
The Hoax (2007,  R)
21
Barry Lyndon (1975,  PG)
22
Miller's Crossing (1990,  R)
23
Spy Hard (1996,  PG-13)
24
Welcome To Mooseport (2004,  PG-13)
25
Love Don't Cost a Thing (2003,  PG-13)
26
The First Wives Club (1996,  PG)
27
American Dreamz (2006,  PG-13)
28
Space Cowboys (2000,  PG-13)
29
The Invisible (2007,  PG-13)
30
Bad News Bears (2005,  PG-13)
31
Into the Wild (2007,  R)
32
The Mist (2007,  R)
33
Meet Joe Black (1998,  PG-13)
34
Mona Lisa Smile (2003,  PG-13)
35
Bump!: The Ultimate Gay Travel Companion: Spain (2008,  Unrated)
36
Women in Boxes (2008,  Unrated)
37
Home (2008,  PG-13)
38
Demonsamongus , (The Demons Among Us) (2009,  Unrated)
39
Toots (2008,  Unrated)
40
Sex and Lies in Sin City: The Ted Binion Scandal (2008,  Unrated)
41
Queer As F..K (2002,  Unrated)
42
Thomas Kinkade's Home for Christmas (2008,  PG)
43
Night at the Museum (2006,  PG)
44
Desperate Measures (1997,  R)
45
The Terminator (1984,  R)
46
Mystic River (2003,  R)
47
The Bank Dick (1940,  Unrated)
48
Flubber (1997,  PG)
49
The Man Who Haunted Himself (1970,  PG)
50
Another Gay Movie (2006,  Unrated)
51
Make the Yuletide Gay (2009,  Unrated)
52
Café com Leite (You, Me and Him) (2007,  Unrated)
53
Gay Getaways: Las Vegas (2008,  Unrated)
54
Over Her Dead Body (2008,  PG-13)
55
I Love You, Man (2009,  R)
56
Dellamorte Dellamore (Cemetery Man) (Demons '95) (Of Death, of Love) (1996,  R)
57
Summer Love (Dead Man's Bounty) (2006,  R)
58
To Love Someone (Den man älskar) (2007,  Unrated)
59
Manual of Love 2 (,  Unrated)
60
The Man with the Smallest Penis in Existence and the Electron Microscope Technician Who Loved Him (2003,  Unrated)
61
Men in Black (1997,  PG-13)
62
Men in Black II (2002,  PG-13)
63
Soul Men (2008,  R)
64
No Country for Old Men (2007,  R)
65
Children of Men (2006,  R)
66
10 Dead Men (Ten Dead Men) (2008,  R)
67
Men's Group (2008,  Unrated)
68
Full Grown Men (2008,  Unrated)
69
The Yes Men Fix the World (2009,  Unrated)
70
Mending Fences (2009,  Unrated)
71
Dead Gay Men & Living Lesbians (Tote Schwule - Lebende Lesben) (2008,  Unrated)
72
Driving Men (2008,  Unrated)
73
Three Men and a Fish Pond (Par dzimteniti) (2008,  Unrated)
74
Three Men and a Baby (3 Men and a Baby) (1987,  PG)
75
Robin Hood - Men in Tights (1993,  PG-13)
76
White Men Can't Jump (1992,  R)
77
Matchstick Men (2003,  PG-13)
78
Mystery Men (1999,  PG-13)
79
12 Angry Men (Twelve Angry Men) (1957,  Unrated)
80
Three Men and a Little Lady (1990,  PG)
81
All The King's Men (2006,  PG-13)
82
Of Mice and Men (1992,  PG-13)
83
Eight Men Out (1988,  PG)
84
7 Men From Now (Seven Men from Now) (1956,  Unrated)
85
All the President's Men (1976,  R)
86
Men At Work (1990,  PG-13)
87
The Boy in the Striped Pajamas (The Boy in the Striped Pyjamas) (2008,  PG-13)
88
Bad Boy Bill: Behind the Decks (2005,  Unrated)
89
Big Boy: Mr. Big (1993,  Unrated)
90
About a Boy (2002,  PG-13)
91
Bad Boys (1995,  R)
92
Bad Boys II (2003,  R)
93
Lost Boys 2: The Tribe (2008,  Unrated)
94
The Adventures of Food Boy (2008,  PG)
95
Nurse.Fighter.Boy (2009,  Unrated)
96
Bra Boys (2008,  R)
97
Boy Interrupted (2008,  Unrated)
98
The Pool Boys (2009,  R)
99
Good Boy! (2003,  PG)
100
Boys Don't Cry (1999,  R)
101
The Boy Next Door (2008,  Unrated)
102
Of Boys and Men (,  Unrated)
103
Chicken Hawk: Men Who Love Boys (1994,  Unrated)
104
Wayang (Malay) (2008,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments