My Favorite Movies


  djcaselli's Rating My Rating
1
Tommy Boy (1995,  PG-13)
2
Forrest Gump (1994,  PG-13)
Forrest Gump
One of the best of all time. Go Tom!
3
Big Fish (2003,  PG-13)
4
Friday the 13th, Part VI - Jason Lives (1986,  R)
5
The Postman (1997,  R)
6
The Abyss (1989,  PG-13)
7
What Dreams May Come (1998,  PG-13)
8
Labyrinth (1986,  PG)
9
Con Air (1997,  R)
10
Star Wars: Episode IV - A New Hope (1977,  PG)
11
Indiana Jones and the Last Crusade (1989,  PG-13)
12
Independence Day (1996,  PG-13)
13
Jurassic Park (1993,  PG-13)
14
Billy Madison (1995,  PG-13)
15
Dumb and Dumber (1994,  PG-13)
16
28 Days Later (2003,  R)
17
The Dark Knight (2008,  PG-13)
The Dark Knight
This movie rocks so much ass its ridiculous. Heath Leger is incredible. He will win something for this role. Cant wait for the next one.
18
Superbad (2007,  R)
Superbad
One of the best teenager movies of all time.
19
Back to the Future (1985,  PG)
20
Rocky II (1979,  PG)
21
Grandma's Boy (2006,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments