My Favorite Movies
| DJgt163707751's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Akira (1989, R) |
|
|
| 2 |
Vampire Hunter D (1993, Unrated) |
|
|
| 3 |
Shuffle (2005, Unrated) |
|
|
| 4 |
Hell Girl (2005, Unrated) |
|
|
| 5 |
Bleach (2004, Unrated) |
|
|
| 6 |
Gilgamesh (2005, PG-13) |
|
|
| 7 |
Black Cat (2006, Unrated) |
|
|
| 8 |
Ah! My Goddess (2005, Unrated) |
|
|
| 9 |
Negima (2005, Unrated) |
|
|
| 10 |
Golden Boy (1939, Unrated) |
|
|
| 11 |
Dears (2005, Unrated) |
|
|
| 12 |
Gantz (2004, Unrated) |
|
|
| 13 |
Samurai Champloo (, Unrated) |
|
|
| 14 |
Perfect Blue (1999, R) |
|
|
| 15 |
Happy Lesson (2004, Unrated) |
|
|
| 16 |
Ghost Talker's Daydream (, Unrated) |
|
|
| 17 |
Kite (2002, Unrated) |
|
|
| 18 |
Ninja Scroll (1996, Unrated) |
|
|
| 19 |
X (2001, Unrated) |
|
|
| 20 |
Samurai X (2000, Unrated) |
|
|
| 21 |
Cutey Honey (1998, Unrated) |
|
|
| 22 |
Chobits (2002, Unrated) |
|
|
| 23 |
Trinity Blood (2005, Unrated) |
|
|
| 24 |
Banner of the Stars (2000, Unrated) |
|
|
| 25 |
Ghost in the Shell (1995, R) |
|
|
| 26 |
Night of the Demons (1988, R) |
|
|
| 27 |
Night (2006, Unrated) |
|
|
| 28 |
Dawn (2003, Unrated) |
|
|
| 29 |
Land of the Dead (2005, R) |
|
|
| 30 |
Death Note (2006, Unrated) |
|
|
| 31 |
Friday the 13th (1980, R) |
|
|
| 32 |
Resident Evil (2002, R) |
|
|
| 33 |
Silent Hill (2006, R) |
|
|
| 34 |
Nightbreed (1990, R) |
|
|
| 35 |
28 Days Later (2002, R) |
|
|
| 36 |
House of the Dead (2003, R) |
|
|
| 37 |
Near Dark (1987, R) |
|
|
| 38 |
Dog Soldiers (2002, R) |
|
|
| 39 |
Tremors (1990, R) |
|
|
| 40 |
Van Helsing (2004, PG-13) |
|
|
| 41 |
Hellraiser (1987, R) |
|
|
| 42 |
Halloween (1978, R) |
|
|
| 43 |
Jeepers Creepers (2001, R) |
|



