My Favorite Movies
| djsimeoni's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Die Hard (1988, R) |
|
| 2 |
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003, PG-13) |
|
| 3 |
The Matrix (1999, R) |
|
| 4 |
Shrek (2001, PG) |
|
| 5 |
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003, PG-13) |
|
| 6 |
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001, PG-13) |
|
| 7 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006, PG-13) |
|
| 8 |
The Godfather (1972, R) |
|
| 9 |
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002, PG-13) |
|
| 10 |
Gladiator (2000, R) |
|
| 11 |
Batman Begins (2005, PG-13) |
|
| 12 |
The Green Mile (1999, R) |
|
| 13 |
Remember the Titans (2000, PG) |
|
| 14 |
Ocean's Eleven (2001, PG-13) |
|
| 15 |
Braveheart (1995, R) |
|
| 16 |
Fight Club (1999, R) |
|
| 17 |
300 (2007, R) |
|
| 18 |
Directors: Steven Spielberg (2000, Unrated) |
|
| 19 |
Directors: James Cameron (2001, Unrated) |



















