Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  dmspon1's Rating My Rating
1
2 Fast 2 Furious (2003,  PG-13)
2
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
3
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002,  PG)
4
Scary Movie (2000,  R)
5
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007,  PG-13)
6
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001,  PG)
7
American Pie (1999,  R)
8
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe (2005,  PG)
9
Ocean's Eleven (2001,  PG-13)
10
Ladder 49 (2004,  PG-13)
11
Rat Race (2001,  PG-13)
12
Big Momma's House 2 (2006,  PG-13)
13
Bad Boys (1995,  R)
14
Big Momma's House (2000,  PG-13)
15
Mrs. Doubtfire (1993,  PG-13)
16
Barbershop 2 - Back in Business (2004,  PG-13)
17
Barbershop (2002,  PG-13)
18
For Richer or Poorer (1997,  PG-13)
19
The Wedding Singer (1997,  PG-13)
20
Happy Gilmore (1996,  PG-13)
21
Billy Madison (1995,  PG-13)
22
Big Daddy (1999,  PG-13)
23
Anger Management (2003,  PG-13)
24
Friday After Next (2002,  R)
25
Are We There Yet? (2005,  PG)
26
Daddy Day Care (2003,  PG)
27
Cheaper by the Dozen (2003,  PG)
28
Cheaper by the Dozen 2 (2005,  PG)
29
A League of Their Own (1992,  PG)
30
Miss Congeniality 2 - Armed and Fabulous (2005,  PG-13)
31
Miss Congeniality (2000,  PG-13)
32
The Bone Collector (1999,  R)
33
Last Holiday (2006,  PG-13)
34
The Santa Clause 3: The Escape Clause (2006,  G)
35
The Santa Clause (1994,  PG)
36
The Santa Clause 2 - The Mrs. Clause (2002,  G)
37
Elf (2003,  PG)
38
Hitch (2005,  PG-13)
39
Bad Boys II (2003,  R)
40
Dr. Dolittle (1998,  PG-13)
41
The Cable Guy (1996,  PG-13)
42
Bruce Almighty (2003,  PG-13)
43
Liar Liar (1997,  PG-13)
44
Ace Ventura - When Nature Calls (1995,  PG-13)
45
Ace Ventura: Pet Detective (1993,  PG-13)
46
The Good Son (1993,  R)
47
Richie Rich (1994,  PG)
48
Home Alone (1990,  PG)
49
Home Alone 2: Lost in New York (1992,  PG)
50
Home Alone 3 (1997,  PG)
51
Dennis the Menace (1993,  PG)
52
Problem Child 2 (1991,  PG-13)
53
Problem Child (1990,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments