My Favorite Movies


  dolphingirl2222's Rating My Rating
1
Texas Chainsaw Massacre: The Beginning (2006,  R)
2
The Texas Chainsaw Massacre 2 (1986,  R)
3
The Texas Chainsaw Massacre (2003,  R)
4
Final Destination (2000,  R)
5
Final Destination 3 (2006,  R)
6
Final Destination 2 (2003,  R)
7
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005,  PG-13)
8
The Amityville Horror (1979,  R)
9
The Longest Yard (2005,  PG-13)
10
Scary Movie (2000,  R)
11
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
12
Save the Last Dance (2001,  PG-13)
13
Mean Girls (2004,  PG-13)
14
50 First Dates (2004,  PG-13)
15
The Ring (2002,  PG-13)
16
The Matrix (1999,  R)
17
Saw II (2005,  R)
18
Austin Powers in Goldmember (2002,  PG-13)
19
White Chicks (2004,  PG-13)
20
Bruce Almighty (2003,  PG-13)
21
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
22
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe (2005,  PG)
23
Titanic (1997,  PG-13)
24
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
25
Step Up (2006,  PG-13)
26
Saw III (2006,  R)
27
Saw (2004,  R)
28
Grease (1978,  PG)
Grease
this is my favorite all time movie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
29
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
30
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002,  PG)
31
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001,  PG)
32
Scary Movie 4 (2006,  PG-13)
33
High School Musical (2006,  Unrated)
34
Scary Movie 2 (2001,  R)
35
Scary Movie 3 (2003,  PG-13)
36
John Tucker Must Die (2006,  PG-13)
John Tucker Must Die
funny al hell
37
The Matrix Reloaded (2003,  R)
38
The Matrix Revolutions (2003,  R)
39
Norbit (2007,  PG-13)
Norbit
funny as can be
40
Dolphins (2000,  R)
41
Flipper (1996,  PG)
42
I Know What You Did Last Summer (1997,  R)
43
Drowning Mona (2000,  PG-13)
44
The Glass House (2001,  PG-13)
45
Christina's House (2000,  R)
46
Jeepers Creepers (2001,  R)
47
Jeepers Creepers 2 (2003,  R)
48
Joe Dirt (2001,  PG-13)
49
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events (2004,  PG)
50
The Hills Have Eyes (2006,  R)
The Hills Have Eyes
omg i love the blood lol get the unrated version it is so gooooooooooooooooooood i mean greaaaaaaaaaaaaaaaaaaattttttttttttttttttttt
51
The Hills Have Eyes II (The Hills Have Eyes 2) (2007,  R)
52
The Man in the Moon (1991,  PG-13)
The Man in the Moon
this is a great movie
53
A Few Good Men (1992,  R)
54
National Security (2003,  PG-13)
55
Blue Streak (1999,  PG-13)
56
The Fifth Element (1997,  PG-13)
57
A Walk to Remember (2002,  PG)
A Walk to Remember
this movie mad me cry i love it sooooooo much

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments