My Favorite Movies
| DomesticGoddess48741's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Full Metal Jacket (1987, R) |
|
| 2 |
Mischief 3000 (2002, Unrated) |
|
| 3 |
End Game (2006, R) |
|
| 4 |
Troy (2004, R) |
|
| 5 |
Blade (1998, R) |
|
| 6 |
Fried Green Tomatoes (1991, PG-13) |
|
| 7 |
Sweet Home Alabama (2002, PG-13) |
|
| 8 |
Maid in Manhattan (2002, PG-13) |
|
| 9 |
8 Mile (2002, R) |
|
| 10 |
Eyes Wide Shut (1999, R) |
|
| 11 |
Fear and Loathing in Las Vegas (1998, R) |











