My Favorite Movies


  domwmacdonald's Rating My Rating
1
The Land Before Time (1988,  G)
2
300 (2007,  R)
300
Best film i've ever seen and i don't say that ever!!!!!
3
Transformers (2007,  PG-13)
4
Jurassic Park (1993,  PG-13)
5
Blood Diamond (2006,  R)
6
French Kiss (1995,  PG-13)
7
The Matrix (1999,  R)
8
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
9
Sin City (2005,  R)
10
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
11
Gladiator (2000,  R)
12
Brokeback Mountain (2005,  R)
13
Armageddon (1998,  PG-13)
14
Finding Nemo (2003,  G)
15
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
16
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
17
The Lion King (1994,  G)
The Lion King
Timeless classic, beautiful music!!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments