My Favorite Movies
| Don8454804's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Bewitched (2005, PG-13) |
|
| 2 |
The Crew (2008, Unrated) |
|
| 3 |
She's the Man (2006, PG-13) |
|
| 4 |
The Ringer (2005, PG-13) |
|
| 5 |
Gone With the Wind (1939, G) |
|
| 6 |
The Rocky Horror Picture Show (1975, R) |
|
| 7 |
Amadeus (1984, R) |
|
| 8 |
The League of Extraordinary Gentlemen (2003, PG-13) |
|
| 9 |
Rent (2005, PG-13) |
|
| 10 |
Happy Gilmore (1996, PG-13) |
|
| 11 |
Billy Madison (1995, PG-13) |
|
| 12 |
50 First Dates (2004, PG-13) |
|
| 13 |
Airheads (1994, PG-13) |
|
| 14 |
Ghost Busters (Ghostbusters) (1984, PG) |
|
| 15 |
Spaceballs (1987, PG) |
|
| 16 |
Mystery Men (1999, PG-13) |
|
| 17 |
Don't Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in The Hood (1996, R) |
|
| 18 |
Meet the Parents (2000, PG-13) |
|
| 19 |
Meet The Fockers (2004, PG-13) |
|
| 20 |
Walk the Line (2005, PG-13) |
|
| 21 |
The Haunted Mansion (2003, PG) |
|
| 22 |
Beverly Hills Cop (1984, R) |
|
| 23 |
Major League (1989, R) |
|
| 24 |
Waterworld (1995, PG-13) |
|
| 25 |
Dazed and Confused (1993, R) |
|
| 26 |
Mallrats (1995, R) |
|
| 27 |
Chasing Amy (1997, R) |
|
| 28 |
Dogma (1999, R) |
|
| 29 |
Jay and Silent Bob Strike Back (2001, R) |
|
| 30 |
Stripes (1981, R) |
|
| 31 |
Monkeybone (2001, PG-13) |
|
| 32 |
National Security (2003, PG-13) |
|
| 33 |
The Skulls (2000, PG-13) |
|
| 34 |
Misery (1990, R) |
|
| 35 |
The Lost Boys (1987, R) |
|
| 36 |
Guess Who (2005, PG-13) |
|
| 37 |
Heavy Metal 2000 (2000, R) |
|
| 38 |
Taboo (2002, R) |
|
| 39 |
Kolobos (1999, R) |
|
| 40 |
Dead Above Ground (2003, R) |
|
| 41 |
Party Monster (2003, R) |
|
| 42 |
The Godfather (1972, R) |
|
| 43 |
Police Academy (1984, R) |
|
| 44 |
In the Line of Fire (1993, R) |
|
| 45 |
King Arthur (2004, PG-13) |
|
| 46 |
The Rock (1996, R) |
|
| 47 |
The Flintstones (1994, PG) |
|
| 48 |
3 Strikes (2000, R) |
















































