Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  donmccaskill1's Rating My Rating
1
Monty Python and the Holy Grail (1975,  PG)
Monty Python and the Holy Grail 5.0 Stars
So many good lines, you need to quote the whole movie.
Click to Rate
2
Akira (1989,  R)
Click to Rate
3
Legend (1985,  PG)
Click to Rate
4
The Dark Crystal (1982,  PG)
Click to Rate
5
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
Click to Rate
6
Blade Runner (1982,  R)
Click to Rate
7
Labyrinth (1986,  PG)
Click to Rate
8
X-Men (2000,  PG-13)
X-Men 4.5 Stars
Fantastic first film of the trilogy.
Click to Rate
9
Shower (1999,  PG-13)
Shower 5.0 Stars
Best foreign film I have ever seen.
Click to Rate
10
Madagascar (2005,  PG)
Click to Rate
11
The Breakfast Club (1985,  R)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments