My Favorite Movies


  donnaroac's Rating My Rating
1
A Walk to Remember (2002,  PG)
A Walk to Remember
luv it
2
Enough (2002,  PG-13)
3
Titanic (1997,  PG-13)
4
The Stepdaughter (2000,  R)
5
Family Pictures (1993,  Unrated)
6
Romeo and Juliet (1968,  PG)
7
The Blue Lagoon (1980,  R)
8
Footloose (2010,  PG-13)
9
A Cinderella Story (2004,  PG)
10
Ever After - A Cinderella Story (1998,  PG-13)
11
The Wedding Planner (2001,  PG-13)
12
Maid in Manhattan (2002,  PG-13)
13
Jersey Girl (2004,  PG-13)
14
Kramer vs. Kramer (1979,  PG)
15
Unlawful Entry (1992,  R)
16
Tarzan (1999,  G)
17
Beauty and the Beast (1991,  G)
18
Thumbelina (1994,  G)
19
The Hand That Rocks the Cradle (1992,  R)
20
Imitation of Life (1958,  Unrated)
21
Family Reunion (1979,  Unrated)
22
Reunion / Secrets (1994,  Unrated)
23
The Man in the Iron Mask (1998,  PG-13)
24
The Beach (2000,  R)
25
The Mask (1994,  PG-13)
26
Selena (1997,  PG)
27
Monster-in-Law (2005,  PG-13)
28
Hush (1998,  PG-13)
29
Mulan (1998,  G)
30
Gulong ng palad (1950,  Unrated)
31
Isabella (2006,  Unrated)
32
Rapunzel (2010,  Unrated)
33
The Silent One (1984,  Unrated)
34
The Legend of Johnny Lingo (2003,  G)
35
What a Girl Wants (2003,  PG)
36
Snow White and the Seven Dwarfs (1937,  G)
37
Stomp the Yard (2007,  PG-13)
38
Save the Last Dance (2001,  PG-13)
39
Step Up (2006,  PG-13)
40
Mrs. Doubtfire (1993,  PG-13)
41
The Sound of Music (1965,  G)
42
Losing Isaiah (1995,  R)
43
Gridiron Gang (2006,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments