My Favorite Movies


  dracken's Rating My Rating
1
An American Werewolf in London (1981,  R)
An American Werewolf in London
THIS FILM IS THE GREATEST OF THE WEREWOLF MOVIES, IT HAS COMEDY, IT HAS SEX, IT IS TOTALLY TRIPPY ASWELL, AND DONT FORGET, LAST BUT NOT LEAST THE GORE IS FANTASTIC. MY HIGHEST SO FAR ...9.9/10
2
What Dreams May Come (1998,  PG-13)
What Dreams May Come
ONE OF MY ALLTIME FAVOURITES...THIS MOVIE IS BEYOND MOST PEOPLES IMAGINATION, WHICH MAKES THIS MOVIE A WORK OF ART 9.99/10
3
La Guerre du Feu (Quest for Fire) (The War of Fire) (1981,  R)
La Guerre du Feu (Quest for Fire) (The War of Fire)
this is brilliant, the fire is cool 2 these dudes,... .'. a brilliant idea that entertains all the way.
4
Alive (1993,  R)
Alive
WOULD YOU EAT YOUR FRIENDS? THIS LOT DID AND THEY HAD TO, THIS IS WORTH WATCHING. 9.9/10
5
One Million Years B.C. (1967,  Unrated)
One Million Years B.C.
COOOOOOR RAQUEL WELCH, MY FIRST GODDESS! THIS IS BRILLIANT AND I LOVE THESE PREHISTORIC MONSTERS AHEAD OF IT'S TIME MAYBE I RECKON SO. SO NEAR TO EXELENCE.... 9.9/10
6
The Blob (1958,  Unrated)
The Blob
If you pick your nose n save it...you get a creature like The Blob...This blob is gonnagetya. weird n funny mad idea. But it's brilliant. 9.9/10
7
The Truman Show (1998,  PG)
The Truman Show
You cant miss this, jim is being watched but by who? GOOGLE EARTH? Maybe! this film will have you in stitches. 9.8/10
8
House of Frankenstein (1944,  Unrated)
House of Frankenstein
COOL! THERES A PARTY BACK AT FRANKIES AFTER THE PUB, ABOUT 12 O CLOCK. COME ON U COMING ROUND. I WILL INVITE U HE SHOULDNT MIND, HE LIKES STRANGERS HE TOLD ME HE GETS BORED ON HIS OWN. BY THE WAY DONT GIVE HIM ANY WEED THO COZ HE TRIPS UP.
9
Three (Survival Island) (,  Unrated)
Three (Survival Island)
This is kelly brooks best performance yet by far, it's a great film. I will let u watch this without me spoiling it 4 u, n yes she does show her assets off n it's all good 2 allmost 2 good 2 be true..... cooor! 9.9/10
10
Unfaithful (2002,  R)
Unfaithful
This movie is one of the best i have ever seen, richard gere is being cheated on, his rival is having a well good time with his mrs. everyone suffers as a consiquence, a brilliant film. 9.9/10
11
Derailed (2005,  R)
Derailed
Brilliant plot and very clever, i have never seen jen act that cool. 9.7/10
12
Guest House Paradiso (1999,  R)
Guest House Paradiso
YOU JUST HAVE TO WATCH THIS ONE, I PROMISE YOU WILL LAUGH AT THE SEAVIEW IN THE HOTEL PARADISO.
13
Horror of Dracula (1958,  Unrated)
14
The Curse of Frankenstein (1957,  Unrated)
15
The Mummy (1959,  Unrated)
The Mummy
wheres my mummy.... out walking mate ... over there i think
16
The Curse of the Werewolf, (The Wolfman), (The Curse of Siniestro) (1961,  Unrated)
17
Dracula - Prince of Darkness (1966,  Unrated)
Dracula - Prince of Darkness
drack dies in an ice bath ......chilling !
18
Taste the Blood of Dracula (1970,  R)
19
The Evil of Frankenstein (1964,  Unrated)
20
The Vampire Lovers (1970,  R)
The Vampire Lovers
dont remember most of this wanna see it again
21
The Kiss of the Vampire (Kiss of Evil) (1963,  Unrated)
22
The Brides of Dracula (1960,  Unrated)
The Brides of Dracula
check this one out
23
Frankenstein Must Be Destroyed (1969,  PG-13)
24
The Legend of the 7 Golden Vampires (1974,  R)
25
Scars of Dracula (1970,  R)
26
Army of Darkness (1993,  R)
Army of Darkness
I JUST LOVE IT , REAL FUN...lol...lol 9.6/10
27
Evil Dead 2 (1987,  R)
Evil Dead 2
BRILLANT ABSOLUTELY EYEPOPING FUN LOL...LOL..
28
Night of the Living Dead (1968,  Unrated)
Night of the Living Dead
THIS IS OLD, BUT COOL, REAL COOL ! 9.8/10
29
Dčmoni (Demons) (1985,  Unrated)
Dčmoni (Demons)
THIS MOVIE IS GOOD WORTH WATCHING, LOTS OF ACTION.
30
The Great Rock'n'Roll Swindle (1980,  Unrated)
The Great Rock'n'Roll Swindle
I LOVE THIS FILM, THE SEX PISTOLS A MANUFACTURED BAND WITH A PLAN. TO SWINDLE THEIR WAY TO SUCCESS N THEY DID WITH HELP FROM SID. R.I.P. NON STOP FUN AND HUMOUR, STEVE JONES IS BRILLIANT IN THIS...LOVE IT.
31
V for Vendetta (2006,  R)
V for Vendetta
I Love this film really brilliant n kind of sad , so much like another movie, the phantom of the opera tho. it's good tho u must c this , i loved it 9.8/10
32
The Body Snatcher (1945,  Unrated)
The Body Snatcher
A cool movie, funny tho if u get what i mean.... lol...lol... are they going mungeing..stop it..ok
33
One Body Too Many (1944,  Unrated)
34
Frankenstein Meets the Wolf Man (1943,  Unrated)
Frankenstein Meets the Wolf Man
I LOVE IT WATCH THE SCRAPPIN,......... frankie UUUURRRRRR! ..DOEP!...wolfie.... AHHHRRRGHGHGHAAHHH!......OOOPS..A BRILLIANT FILM ONE OF THE BEST EVER B.N.W CLASSICS A LEGEND....AHHHHRRR! 9.9/10
35
The Ghost of Frankenstein (,  Unrated)
36
The Corpse Vanishes (1942,  Unrated)
The Corpse Vanishes
COLD SO COLD
37
Invisible Ghost (Murder by the Stars)(The Phantom Killer) (1941,  PG-13)
38
Devil Bat (1940,  Unrated)
39
Son of Frankenstein (1939,  Unrated)
Son of Frankenstein
UUUUUURRRRRRAAAAHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHR! DOOOOEP! IT'S FRANKIE AGAIN.
40
Glen or Glenda? (1953,  Unrated)
Glen or Glenda?
THIS IS ABOUT MARYANNE, OR IS IT REALLY A HAIRYMAN......UURRRR MUMMY THEYR'E DRESSING UP AGAIN
41
The Return of Chandu (Chandu's Return) (The Return of Chandu the Magician) (2000,  Unrated)
42
The Bride of Frankenstein (1935,  Unrated)
The Bride of Frankenstein
DONT TRUST HER FRANKIE, SHE WILL STEAL YOUR BOLTS MATE.....SHE WILL I HEARD HER TALKING ABOUT IT DOWN THE BOOZER, ... GET A DIVORCE A.S.A.P. MATE OK
43
Andy Warhol's Frankenstein (Flesh for Frankenstein) (1974,  R)
44
Flesh for Frankenstein (,  Unrated)
Flesh for Frankenstein
UUUUUUUHHHHHRRRRAAHHHH I CANT SEE!
45
Blood For Dracula (,  R)
46
Revenge of Frankenstein (1958) (,  Unrated)
47
Dracula (1931,  Unrated)
Dracula
THIS IS SO FUNNY IN PLACES..... LOL I INVITE YOU, BUT IN THE DAY PEOPLE WERE SCARED, BELLA LUGOSI IS GREAT IN THIS A TRUE VAMPIRE I LOVE IT 9.8/10
48
Dracula's Daughter (1936,  Unrated)
49
Son of Dracula (,  R)
50
House of Dracula (1945,  G)
51
The Fearless Vampire Killers, or Pardon Me but Your Teeth Are in My Neck (1967,  Unrated)
52
Le Viol du vampire (The Rape of the Vampire) (1968,  Unrated)
Le Viol du vampire (The Rape of the Vampire)
?
53
Vampire vs. Vampire (1989,  Unrated)
54
Tale of a Vampire (1992,  R)
55
Vampire Hookers (1978,  R)
Vampire Hookers
VAMPIRE HOOKERS ...WHERE COOL LETS GO...I LIKE THE SOUND OF THIS, INTERESTED?
56
La Noche de Walpurgis (The Werewolf Versus Vampire Women) (Werewolf Shadow) (Blood Moon) (1971,  R)
57
Tomb of the Werewolf (2004,  R)
58
Vampire Circus (1972,  PG)
59
Mark of the Vampire (1935,  G)
60
Vampire Diary (2007,  Unrated)
Vampire Diary
quite good not the usual hollywood type
61
My Best Friend Is a Vampire (1988,  PG)
62
El Ataúd del Vampiro (The Vampire's Coffin) (1958,  Unrated)
63
Shadow of the Vampire (2000,  R)
Shadow of the Vampire
rather good this he's a very ugly sarcastic vampire lol
64
Vampire Hunter D - Bloodlust (2001,  R)
Vampire Hunter D - Bloodlust
COOOOOL
65
Underworld (2003,  R)
Underworld
FANTASTIC MOVIE, WITH HYBRIDS ASWELL
66
Embrace of the Vampire (1994,  Unrated)
67
Van Helsing (2004,  PG-13)
Van Helsing
ALLMOST EXELENT
68
Near Dark (1987,  R)
Near Dark
BLOODY GOOD MOVIE
69
Interview with the Vampire (1994,  R)
Interview with the Vampire
QUITE COOL I THOUGHT
70
Innocent Blood (1992,  R)
71
Moon Child (,  Unrated)
72
Underworld: Evolution (2006,  R)
Underworld: Evolution
I ENJOYED THIS ONE!
73
From Dusk Till Dawn (1996,  R)
From Dusk Till Dawn
BRILLIANT THROUGHOUT! Theres a great line in this movie,... Plant yourself down,... No shoosh! ...Plants dont talk. COOL STUFF. 9.8/10
74
The Lost Boys (1987,  R)
The Lost Boys
A GOOD MOVIE
75
Salem's Lot (1979,  PG)
Salem's Lot
THIS IS GREAT
76
Blade II (Blade 2) (2002,  R)
Blade II (Blade 2)
BRILLIANT
77
Cronos (1994,  R)
78
Alone in the Dark (2005,  R)
79
Bram Stoker's Dracula (1992,  R)
Bram Stoker's Dracula
i love this movie, they dont get much better than this.
80
Dark Prince: The True Story of Dracula (Dracula - The Dark Prince) (2000,  R)
81
Nachts, wenn Dracula erwacht (Count Dracula) (1970,  PG)
82
Countess Dracula (1971,  PG)
Countess Dracula
cool movie
83
Dracula (1931) (,  Unrated)
84
Lust for a Vampire (1971,  R)
Lust for a Vampire
i liked this one
85
Hookers at the Point (2002,  Unrated)
86
Hollywood Chainsaw Hookers (1988,  R)
87
Sid & Nancy (1986,  R)
Sid & Nancy
SID N NANCY: A BRILLIANT FILM, I FEEL IT SHOULD OF BEEN ACTED BETTER THO, GARY OLDMAN WAS COOL HE MADE THE FILM BETTER. A PUNK TRUE LIFE STORY OF TRADGEDY, WHICH IS ABOUT THE SEX PISTOLS, A PUNK VERSION OF ROMEO N JULIET TO THE DEATH. 9.6/10
88
Very Bad Things (1998,  R)
Very Bad Things
This film is good check this one out, a stag doo goes wrong , then everything gets out of controll with fatal consiquence just 4 havin fun. 9.5/10
89
The Warriors (1979,  R)
The Warriors
I love this gang movie set in NYC, The warriors from coney island go 2 a gang meeting , they get set up 4 murdering the boss cyris, by another gang . They have to find their way home, but theres nowhere to run to nowhere to hide, the word is out. Run 4 your lives warriors! One of the best ever, c this one, dont miss it! 9.8/10
90
The Score (2001,  R)
The Score
I loved this film i had a great time watching this one. Con of all trades but who is the best, watch these guys so cool, Ed norton shocked me with his tallent , n De nero at his best ,real cool guys in this maaaan dont miss it.... 9.9/10
91
The Serpent and the Rainbow (1987,  R)
The Serpent and the Rainbow
A very interesting movie, i love tis type of film, really strange majic potions 2 fake death, voodoo is the name of the game in this one ... my rating.. 9.8/10
92
The Entity (1982,  R)
The Entity
This movie is one that everyone talked about , a rapist poltrguist .... well it's been used in recent movies the same idea. this is a film that did shock. Have a peep at this one 9.8/10
93
Bad Taste (2004,  Unrated)
Bad Taste
From what i remember this is a laugh, watch this one
94
Dead Alive (Braindead) (1993,  R)
Dead Alive (Braindead)
This one was well weird, take a look.
95
Re-Animator (1985,  R)
Re-Animator
quite fun i thought, worth checking out.
96
White Zombie (1932,  Unrated)
97
Zombie Doom (1999,  Unrated)
98
Zombie Holocaust (1982,  R)
99
I, Zombie (1999,  Unrated)
100
Zombie 4 - After Death (2002,  Unrated)
101
Zombi 2 (Zombie) (Zombie Flesh Eaters) (Zombie 2: The Dead are Among Us)(Island of the Flesh-Eaters) (1980,  R)
Zombi 2 (Zombie) (Zombie Flesh Eaters) (Zombie 2: The Dead are Among Us)(Island of the Flesh-Eaters)
YEP it's cool this is a good movie, watch it ok.
102
Flesheater (Zombie Nosh) (1988,  R)
103
Zombie Island Massacre (1984,  R)
Zombie Island Massacre
lol lol lol go for scooby doo zombie island instead if you want a scare
104
House of 1000 Corpses (2003,  R)
105
Sars Wars: Bangkok Zombie Crisis (Khun krabii hiiroh) (2004,  Unrated)
106
Wu long tian shi zhao ji gui (Kung Fu Zombie) (2002,  R)
Wu long tian shi zhao ji gui (Kung Fu Zombie)
lol
107
The Devil's Rejects (2005,  R)
The Devil's Rejects
this film was quite good, lots of gore
108
Gladiator (1992,  R)
Gladiator
This movie is so good, very underated it's brilliant, the cast is amazing n acted brilliantly by all, superb! Dont miss this underground boxing movie. 9.8/10
109
Somebody Up There Likes Me (1956,  Unrated)
Somebody Up There Likes Me
This film is classic brilliance at it's best, a young boxer makes world champ in the end. A real knockout story of a champion.
110
I Bought a Vampire Motorcycle (1990,  Unrated)
I Bought a Vampire Motorcycle
I LIKED THIS MOVIE: Why because i had never seen a vampire motorcycle before. The bike goes on a mission of revenge killings....Cool 9.6/10
111
Bride of Chucky (1998,  R)
Bride of Chucky
A good movie very funny, the bride looks like the battersby woman on corrie dunnit, Chuckys girls a handfull in this one. 9/10
112
House of 9 (2005,  R)
House of 9
This is a movie that i thought was quite good, it could have been better tho, the story is very much the same as other horrors, it is good tho.. Kelly brook is just georgeous int she ... 9/10
113
Rude Boy (1980,  Unrated)
Rude Boy
This movie is about the clash , A young guy hangs out helping as a roadie 4 the band. Helps out and becomes one of thier friends. Worth watching quite good. 9/10
114
Le Frisson des vampires (The Shiver of the Vampires) (1971,  Unrated)
Le Frisson des vampires (The Shiver of the Vampires)
?
115
Vierges et vampires (Requiem for a Vampire) (1971,  Unrated)
Vierges et vampires (Requiem for a Vampire)
This is quite a strange sexy old Vampire movie lol
116
Lčvres de sang (Lips of Blood) (,  Unrated)
Lčvres de sang (Lips of Blood)
?
117
Silent Hill (2006,  R)
Silent Hill
I thought this was quite scary 4 a 15 certificate, skinrippin good, quite shocking in a way 9.7/10
118
The Exorcist (1973,  R)
The Exorcist
THE EXORCIST: Your mother sucks cocks in hell! , ok somethings wrong with raegan, is she possesed? find out more n watch if you havnt seen this film allready, It's real good to watch.. 9.9/10
119
The Exorcism of Emily Rose (2005,  PG-13)
The Exorcism of Emily Rose
I liked this movie, it had me glued to the screen, i was exspecting the same old crap but i was totally amazed. 9.7/10
120
The Amityville Horror (2005,  R)
The Amityville Horror
Yes it was good but not as good as the origional, worth watching tho real cool. 9.5/10
121
The Amityville Horror (1979,  R)
The Amityville Horror
Yes the origional film, it's spooky one 3.15 am n he goes mad, killing his family.....but why? find out in this great movie. 9.8/10
122
Rock Star (2001,  R)
Rock Star
This movie was great entertainment.
123
Phantasm (1979,  R)
Phantasm
Watch out 4 the tall man n that bloody silver ball, this movie is well thought out, real cool. 9.7/10
124
Cast Away (2000,  PG-13)
Cast Away
I love this movie, the guy's only friend is a football. lol lol.....A brilliant one man performance by tom hanks.... it's sad tho get the hankeys out. 9.8/10
125
The Doors (1991,  R)
The Doors
This movie is cool, jim morrison was a great singer and this is a really well acted part, Terrific. 9.5/10
126
Jesus Christ Vampire Hunter (2001,  R)
127
Terror Firmer (1999,  R)
128
Der Name der Rose (The Name of the Rose) (1986,  R)
Der Name der Rose (The Name of the Rose)
I thought this was good, interesting stuff.
129
Training Day (2001,  R)
Training Day
Denzel is a right wronern in this it's brilliant so cool hes a mean mother****** you cant miss this one. 9.8/10
130
I Spit on Your Grave (Day of the Woman) (1978,  R)
I Spit on Your Grave (Day of the Woman)
This is about a woman getting her revenge n does she? take a look at this ..damn near exilent. 9.9/10
131
I Spit on Your Corpse, I Piss on Your Grave (,  Unrated)
132
The Last House on the Left (1972,  Unrated)
The Last House on the Left
This one is about some right psycos, watch this one it was a good film. 9/10
133
The Crow (1994,  R)
The Crow
THIS IS BRILLIANT! 9.8/10
134
The Crow - Wicked Prayer (2005,  R)
The Crow - Wicked Prayer
i found this was worth watching but it had no fear element to it
135
The Crow: Stairway to Heaven (,  G)
136
The Crow: City of Angels (1996,  R)
The Crow: City of Angels
YOU CANT MISS THIS IT'S REAL GOOD. 9.7/10
137
The Crow - Salvation (2000,  R)
138
Jaws (1975,  PG)
Jaws
I was scared to go swimming in the sea after this...lol...lol. it's a great film this one. 9.8/10
139
The Valley of Gwangi (The Lost Valley) (2000,  G)
The Valley of Gwangi (The Lost Valley)
Ilove T.rexes they are cool i thought this movie was good enough 4 anyone. 9.7/10
140
The Beast From 20,000 Fathoms (1953,  Unrated)
141
Mysterious Island (1961,  Unrated)
Mysterious Island
This was brilliant n still is ...Aha .. giant shellfish. COOL! 9.7/10
142
Them! (1954,  Unrated)
Them!
oh no it's one of THEM! Aha ha ha ...lol a classic. 9.6/10
143
Tarantula (1955,  Unrated)
Tarantula
Along came a spider! look at the size of that. 9.5/10
144
Creature from the Black Lagoon (1954,  G)
Creature from the Black Lagoon
hey it's the creature, watch out!...9.6/10
145
Tenacious D in: The Pick of Destiny (2006,  R)
Tenacious D in: The Pick of Destiny
ABSOLOUTLY HILLARIOUS N VEREY TRUE 4 SOME OF US,,,,, VEREY TRIPPY THOSE MUSHROOMS...COOOOOL 9.8/10
146
Unlawful Entry (1992,  R)
Unlawful Entry
Hey ray u used my name in this movie, i reckon this film is cool, Ray liotta sweet talks his way in n then what happens, c this one n find out! c it ok its cool. 9.6/10
147
The Return of the Vampire (,  Unrated)
148
Frankenstein (1931,  Unrated)
Frankenstein
Great movie frankensteins monster is so clumsy but get's hold of his tormentor the degenerate fritz and you hear his screams lol just deserves lol
149
Mary Shelley's Frankenstein (1994,  R)
Mary Shelley's Frankenstein
A very good version
150
Abbott and Costello Meet Frankenstein (1948,  Unrated)
151
The Brain That Wouldn't Die (1962,  Unrated)
152
The Wolf Man (1941,  Unrated)
The Wolf Man
This is an old classic
153
Werewolf of London (Unholy Hour) (1935,  Unrated)
154
King Kong vs. Godzilla (1963,  Unrated)
155
King Kong Lives (1986,  PG-13)
156
The Hunchback of Notre Dame (1939,  Unrated)
The Hunchback of Notre Dame
Waaaaarrter waaaarrter, this guy is good at swinging tho check im out, straight to the rescue... This film is one of my old favourites 9.9/10
157
The Elephant Man (1980,  PG)
The Elephant Man
This is sad a true story about john merrick, dont miss it. 9.7/10
158
Raging Bull (1980,  R)
Raging Bull
Raging bull the story of jake la motta, a champion boxer, this film follows his life through becoming a champ to him getting locked up. A great boxing movie. 9.8/10
159
Mask (1985,  PG-13)
Mask
A good film, this follows a boy n his life as he copes with his deformed face, a sad moving film. 9.7/10
160
The Hunchback of Notre Dame (1923,  Unrated)
161
The Phantom of the Opera (1925,  Unrated)
The Phantom of the Opera
This movie is really cool, the guy looks scary in this, great stuff! a cool phantom. 9.8/10
162
Beauty and the Beast (1991,  G)
Beauty and the Beast
I love this cartoon.... SO WHAT! Ahhhh.....9.9/10
163
Beauty and the Beast (1986,  G)
164
Beauty and The Beast (La Belle et la bęte) (1946,  Unrated)
165
Beauty and the Beast (1992,  G)
166
Beauty and the Beast (,  G)
167
Crank (2006,  R)
Crank
Crank is non stop action, the best movie this year. what more can i say, 9.9/10
168
The Transporter (2002,  PG-13)
The Transporter
brilliant action movie, jason kicks ass well in this.
169
Léon (The Professional) (1994,  R)
Léon (The Professional)
Cool action movie, i liked this one 9.8/10
170
Lock, Stock and Two Smoking Barrels (1999,  R)
Lock, Stock and Two Smoking Barrels
DONT MISS THIS MOVIE
171
The Thief of Bagdad (1940,  Unrated)
The Thief of Bagdad
THIS IS A FUNNY MOVIE. the genie is cool! 9/10
172
The 7th Voyage of Sinbad (1958,  G)
The 7th Voyage of Sinbad
Hey it's the cyclops, cyclops rule ok! This movie is fun great monsters...;) 9.8/10
173
Clash of the Titans (1981,  PG)
Clash of the Titans
YES! CLASH OF THE TITANS, COOL! This movie rules, Medusa used 2 scare the crap out of me. The monsters in this are brilliant, watch out the kracken it's gonna crack up, absoloutly CRACKING MOVIE..9.95/10 My best rating yet.
174
Sinbad and the Eye of the Tiger (1977,  G)
Sinbad and the Eye of the Tiger
This film is worth watching, great monsters, check this one out.. 9.7/10
175
Cradle of Fear (2000,  Unrated)
Cradle of Fear
A selection of horror stories put together starring metal band CRADLE OF FILTHS SINGER Danny Filth. This is a good gore film, the only problem is the budjet is low, special effects are a bit naff. Maybe it's what they wanted tho, i liked it tho it's ok 9.8/10
176
White Noise (2005,  PG-13)
White Noise
This is worth checking out, quite spooky.9.7/10
177
The Filth and the Fury - A Sex Pistols Film (,  R)
The Filth and the Fury - A Sex Pistols Film
If u like the sex pistols there u go. 9.6/10
178
The Howling (1981,  R)
The Howling
This is a good wolf movie 9.7/10
179
The Time Machine (1960,  G)
The Time Machine
i LOVE THIS MOVIE. This film has stuck in my head forever, a scientist turns back time, finds love n goes back to get her, after defeating cannibles that rule the future. Everyone thinks he is nut nut. WE KNOW IT'S TRUE INNIT. 9.9/10
180
The Abominable Dr. Phibes (1971,  PG-13)
The Abominable Dr. Phibes
Dr phibes is cool, a real sicko 9.7/10
181
Dr. Phibes Rises Again! (1972,  PG-13)
Dr. Phibes Rises Again!
Dr phibes is a nasty nasty, cool 9.7/10
182
The Strange Case of Dr. Jekyll and Mr. Hyde (2006,  R)
183
Dr. Jekyll and Mr. Hyde (1920,  Unrated)
Dr. Jekyll and Mr. Hyde
God look at this pair of nutters 2 in 1 n magic potion, old school horror, these old ones r the best...cool flick 9.8/10
184
Rollerball (1975,  R)
Rollerball
Brilliant really exiting, this was big back in the day cool 9.8/10
185
Death Race 2000 (1975,  R)
Death Race 2000
RAGE RACING AT IT'S BEST, this movies a killer. 9.7/10
186
The Horror of Frankenstein (1971,  R)
187
Crucible of Horror (The Velvet House) (1971,  R)
188
Dario Argento - An Eye for Horror (2000,  Unrated)
189
Brides of Blood (Island of the Living Horror)(Orgy of Blood) (1973,  Unrated)
190
Cheech and Chong - Things Are Tough All Over (1982,  R)
191
Beavis and Butt-Head Do America (1996,  PG-13)
Beavis and Butt-Head Do America
Brilliant these little F....... bring trouble to your home...Fantastic 9.8/10
192
South Park: Bigger, Longer and Uncut (1999,  R)
South Park: Bigger, Longer and Uncut
this will cheer up the grumpyest people on flixter ... i hope lol
193
Cheech and Chong's Nice Dreams (1981,  R)
194
Cheech & Chong's Next Movie (1980,  R)
195
Cheech and Chong's Still Smokin' (1983,  R)
196
Up in Smoke (1978,  R)
197
Cheech and Chong's The Corsican Brothers (1984,  PG)
198
Pink Floyd - The Wall (1982,  R)
Pink Floyd - The Wall
The wall is a really deep and interesting movie, really worth watching...cool.9.7/10
199
The War of the Roses (1989,  R)
The War of the Roses
I love this film, a couple squabble over their house after a marital breakdown.... you cant miss this one it's brilliant. 9.9/10
200
The Craft (1996,  R)
The Craft
This film is cool, i enjoyed the craft i would recomend it. 9.6/10
201
Walking with Cavemen (,  Unrated)
202
Rock 'n' Roll High School (1979,  PG)
Rock 'n' Roll High School
The ramones kicked ass in the day, played fast, lived fast , n some died young, RIP. Dont miss this it's cool! 9.7/10
203
Scanners (1981,  R)
Scanners
Scanners what a brilliant idea and plot, it's so good everyone has said that....watch this film 9.9/10
204
TRON (1982,  PG)
TRON
Brilliant idea stuck inside an arcade game ...real trippy 9.8/10
205
Night of the Living Dead (1990,  R)
Night of the Living Dead
Brilliant i loved every minuite. 9.9/10
206
Candyman (1992,  R)
Candyman
Candyman is no candyman! he kicks arse in a big way and a strange one at that. 9.8/10
207
The Cell (2000,  R)
The Cell
THE CELL IS A GOOD MOVIE! a great plot and j lo is georgeous in this 9.8/10
208
Dreamscape (1984,  R)
Dreamscape
This is worth checking out, 9.6/10
209
Summer of Sam (1999,  R)
Summer of Sam
this was quite entertaining 9.5/10
210
New Jack City (1991,  R)
New Jack City
YO Muthas! this is brilliant dont miss it 9.8/10
211
Scarface (1983,  R)
Scarface
Drugs drugs n more drugs 4 all, coolest gangsta flick in history so far undisputed. 9.9/10
212
Undisputed (2002,  R)
Undisputed
watch it a great movie , prison boxing. 9.8/10
213
Misery (1990,  R)
Misery
MISERY! BLIMEY Cathy bates dont just boil the bunnys in this ...she makes a stew 4 all of us... scary bitch heeeelp! 9.9/10
214
The Nutty Professor (1996,  PG-13)
The Nutty Professor
This film was cool, a real fattybreather finds a cure. 9.8/10
215
Ronin (1998,  R)
Ronin
dont miss ronin it's real cool
216
King Kong (2005,  PG-13)
King Kong
i saw this at the cinema it was brilliant... 9.8/10 cool movie
217
The Wicker Man (1973,  R)
The Wicker Man
THIS IS A BRILLIANT MOVIE 9.8/10
218
The Wicker Man (2006,  PG-13)
The Wicker Man
GOOD NOT AS GOOD AS THE ORIGIONAL THO 9.5/10
219
The Village (2004,  PG-13)
The Village
A GOOD PLOT TO THIS ONE 9.6/10
220
The Sixth Sense (1999,  PG-13)
The Sixth Sense
I C DEAD PEOPLE
221
Drugstore Cowboy (1989,  R)
Drugstore Cowboy
This movie was a good laugh as far as i can remember. 9.7/10
222
Event Horizon (1997,  R)
Event Horizon
THIS FILM WAS COOL, worth looking at. 9.7/10
223
AVP - Alien Vs. Predator (2004,  PG-13)
AVP - Alien Vs. Predator
Hey this is brilliant, complete disorder. 9.8/10
224
The Descent (2006,  R)
The Descent
This was brilliant 9.8/10
225
Strange Days (1995,  R)
Strange Days
Strange days is a really good film it's strange allright and a brilliant idea. 9.9/10
226
Midnight Express (1978,  R)
Midnight Express
This film is teriffic it is so good that it makes you think about the movie 4 years n never forget it 9.9/10
227
Friday the 13th (1980,  R)
Friday the 13th
this one goes all the way , way to go jason....your mums a bunnyboiler mate. 9.9/10 now i'm gonna run...lol..lol.
228
Halloween (1978,  R)
Halloween
well this guy dont die micheal myers...i think... a walking death machine cool. 9.9/10
229
A Nightmare on Elm Street (1984,  R)
A Nightmare on Elm Street
freddy is cool is he as cool as mike n jason...i dont think so, but let me know what you think ok... 9.8/10
230
Kickboxer (1989,  R)
Kickboxer
This is worth checkin out, van dammes best movie i reckon. 9.9/10
231
Trainspotting (1996,  R)
Trainspotting
cool trippy funny n tragic TRAINSPOTTING is a killer movie. 9.9/10
232
Snatch (2001,  R)
Snatch
brilliant dont miss this
233
Layer Cake (2005,  R)
Layer Cake
this was cool. 9.6/10
234
Pulp Fiction (1994,  R)
Pulp Fiction
YEAH THIS IS COOL!
235
Nosferatu, eine Symphonie des Grauens (Nosferatu, a Symphony of Horror) (Nosferatu the Vampire) (1922,  Unrated)
Nosferatu, eine Symphonie des Grauens (Nosferatu, a Symphony of Horror) (Nosferatu the Vampire)
OK IT'S OLD, BUT IT'S A WEIRD FILM N I LOVE IT HE'S A FREAKY MOTHERF..... SO WATCH IT IF YOU CAN. 9.9/10
236
Nosferatu: Phantom der Nacht (Nosferatu the Vampyre) (1979,  PG)
Nosferatu: Phantom der Nacht (Nosferatu the Vampyre)
YOU HAVE TO SEE THIS. HE LOOKS SO COOL YEAAAH. 9.95/10
237
Vampyr - Der Traum des Allan Grey (Not Against the Flesh) (Adventures of David Gray) (Castle of Doom (1932,  Unrated)
238
Dracula 2000 (2000,  R)
Dracula 2000
This movie is cool from what i remember. 9.8/10
239
Dracula II: Ascension (2003,  R)
240
Dracula 3 - Legacy (2004,  R)
241
Dracula 3000 (2004,  R)
242
Dracula - Dead and Loving It (1995,  PG-13)
Dracula - Dead and Loving It
worth a laugh i suppose.
243
Vampire's Kiss (1989,  R)
244
Love at First Bite (1979,  PG)
245
Green Street Hooligans (2005,  R)
Green Street Hooligans
This is worth the rental, frodo was too light on da toff at the end of the film tho. Good story tho9.8/10
246
Dr. Who and the Daleks (1965,  Unrated)
247
Forgiving Dr. Mengele (2006,  Unrated)
248
Dr. Jekyll and Sister Hyde (1971,  PG)
Dr. Jekyll and Sister Hyde
This one is freaky, cross dressin hydey a weird way of mixin the plot. 9.8/10
249
Abbott and Costello Meet Dr. Jekyll and Mr. Hyde (1953,  Unrated)
250
Frankenweenie (1992,  PG)
251
The Invisible Man (1933,  Unrated)
252
Frankenhooker (1990,  R)
Frankenhooker
Frankenhooker is cool.
253
Basket Case (1982,  R)
Basket Case
you must see this.
254
Brain Damage (1995,  R)
Brain Damage
cool movie.
255
Slither (2006,  R)
256
The Thing (1982,  R)
The Thing
The thing is a great movie it's about a THING. 9.8/10
257
Doom (2005,  R)
Doom
Doom kills real cool. 9.8/10
258
Resident Evil - Apocalypse (2004,  R)
Resident Evil - Apocalypse
REALLY COOL
259
Resident Evil (2002,  R)
Resident Evil
ONE OF THE BEST MOVIES EVER 9.9/10
260
Resident Evil: Extinction (2007,  R)
Resident Evil: Extinction
This is the final part of resident evil, it is great non stop action all the way, dont miss this one.
261
UNDEAD (2003,  NC-17)
262
Severance (2006,  R)
Severance
GO N C IT IT'S BRILLIANT, FUNNY N SCARY. 9.9/10
263
Rocky III (1982,  PG)
Rocky III
ROCKY 3 IS ONE OF THE BEST. 9.9/10
264
Rocky Balboa (2006,  PG)
265
House of the Dead (2003,  R)
House of the Dead
cool dont miss it.9.7/10
266
Koroshiya 1 (Ichi the Killer) (2001,  R)
267
The Prodigy (1998,  Unrated)
268
Taxi Driver (1976,  R)
Taxi Driver
Taxi driver is cool de'nero at his best...cool 9.9/10
269
Meet The Fockers (2004,  PG-13)
Meet The Fockers
BRILLIANT U MUST C THIS MOVIE NOW 9.9/10
270
House of the Dead 2: Dead Aim (All Guts No Glory) (2006,  R)
House of the Dead 2: Dead Aim (All Guts No Glory)
COOL RIPPING CORPSES EVERYWHERE SHOT TO BITZ ;)...9.8/10
271
The Bat (1959,  Unrated)
272
House on Haunted Hill (,  Unrated)
273
13 Ghosts (1960,  Unrated)
274
Castle of Blood (Danza macabra)(Coffin of Terror)(Dimensions in Death)(Tombs of Terror) (1964,  Unrated)
275
Vampire High (2002,  Unrated)
Vampire High
Vampire girls are cool, meryls well nice, my favourite girl actress 4 looks. 9.9/10
276
300 (2007,  R)
300
If you like blood n guts n freakish creatures dont miss this, 300 wellard geezers take on a huge army till the last man. It's brilliant. 9.9/10
277
The 300 Spartans (1962,  Unrated)
The 300 Spartans
These old movies inspire the new, a great movie this one. 9.8/10
278
Caligola (Caligula) (Edited Version) (1979,  R)
Caligola (Caligula) (Edited Version)
Hey this guy was a wrongern. Well weird n he rules rome. 9.6/10
279
Dogma (1999,  R)
Dogma
DOGMA IS WEIRD AND INTERESTING AND FUNNY...silent Bob rules ha, sez less than arnie in terminator 1 but pulls it off a goodn. 9.8/10
280
24 Hour Party People (2002,  R)
24 Hour Party People
I quite enjoyed this movie.
281
The Revenge of Frankenstein (1958,  Unrated)
282
Frankenstein Created Woman (1967,  Unrated)
283
Frankenstein and the Monster from Hell (2003,  R)
284
Scooby Doo in Where's My Mummy (2005,  Unrated)
285
The Blob (1988,  R)
The Blob
good but cant match the hilarious origional. 9.6/10
286
The Crawling Eye (The Trollenberg Terror) (1958,  Unrated)
287
Village of the Damned (1960,  R)
288
Day of the Triffids (1963,  Unrated)
Day of the Triffids
what u feedin them plants on then. 9.8/10
289
Invaders from Mars (1953,  Unrated)
290
Invasion of the Body Snatchers (1956,  PG)
Invasion of the Body Snatchers
this one is weird but good. 9.8/10
291
The Eye (Gin gwai) (2002,  R)
292
Skinwalkers (2007,  PG-13)
293
Day of the Dead 2 - Contagium (2005,  R)
294
Wrong Turn (2003,  R)
Wrong Turn
Creepy as hell. 9.8/10
295
Creep (2005,  R)
Creep
This will scare the shitoutaya ha.
296
Saw III (2006,  R)
297
Cabin Fever (2002,  R)
Cabin Fever
Cabin fever is ace. 9.8/10
298
Hostel (2006,  R)
Hostel
Hostel is another good scary movie 9.8/10
299
Bicentennial Man (1999,  PG)
Bicentennial Man
this was funny n weird 9.7/10
300
Sex - The Annabel Chong Story (2000,  Unrated)
Sex - The Annabel Chong Story
GANGBANGING 4 THE WORLD RECORD...THE MONEY HELPS I SUPPOSE...LOL.
301
Street Trash (1986,  Unrated)
Street Trash
Slimey dirty street trash ... i love it. watch out there goes the willy 9.8/10
302
Crash (1996,  NC-17)
Crash
This is weird, s n m sort of crash fetish movie. 9.7/10
303
Nightbreed (1990,  R)
Nightbreed
GOOD MOVIE.
304
fear dot com (FeardotCom) (2002,  R)
fear dot com (FeardotCom)
I thought this was great. 9.9/10
305
Zombiegeddon (2003,  Unrated)
306
WatchUsDie.com (2001,  Unrated)
307
The Fear: Resurrection (The Fear 2) (1999,  R)
308
Cape Fear (1991,  R)
Cape Fear
De,nero is a right psycho in this it's well cool. 9.8/10
309
Primal Fear (1996,  R)
Primal Fear
A great film. 9.8/10
310
Aria's Secret Desires (,  Unrated)
311
La Orgía nocturna de los vampiros (Orgy of the Vampires)(Grave Desires) (2003,  R)
312
La Noche de Walpurgis (Blood Moon) (Werewolf Shadow) (,  Unrated)
313
La Rebelión de las muertas (Vengeance of the Zombies)(Walk of the Dead) (1973,  Unrated)
314
Mad Doctor of Blood Island (Grave Desires)(Tomb of the Living Dead) (1972,  Unrated)
315
Hood of the Living Dead (2004,  R)
316
The Return of the Living Dead (1985,  R)
The Return of the Living Dead
See this one
317
The Resurrected (1991,  R)
318
Dead and Buried (1981,  R)
319
I Walked With a Zombie (1943,  Unrated)
320
The Plague of the Zombies (1966,  Unrated)
321
Children Shouldn't Play with Dead Things (1972,  PG)
322
Isle of the Dead (1945,  Unrated)
323
The Flesh and The Fiends (1961,  Unrated)
324
Creeping Flesh (1973,  PG)
325
Horror Express (1974,  R)
326
Dracula Has Risen from the Grave (,  G)
327
The Curse of the Cat People (1944,  Unrated)
328
The Uninvited (1944,  Unrated)
329
Bedlam (1946,  Unrated)
330
Cat People (1942,  Unrated)
331
Cat People (1982,  R)
Cat People
Isaw this ages ago...good movie.
332
A Clockwork Orange (1971,  R)
333
Dr. Giggles (1992,  R)
Dr. Giggles
THIS GUY IS A NUT NUT. 9.7/10
334
The Devil's Backbone (El Espinazo del diablo) (2001,  R)
335
The Dentist (1996,  R)
The Dentist
SICKO MOVIE....OUCH
336
The Dentist 2: Brace Yourself (1998,  R)
The Dentist 2: Brace Yourself
JUST AS SICK AS THE FIRST ONE....NUTS N RAISINS
337
Euro Fiends From Beyond the Grave (,  Unrated)
338
Return of the Living Dead 5: Rave to the Grave (2005,  R)
339
Return of the Living Dead: Necropolis (2005,  R)
340
Grave Secrets(Grave Secrets: The Legacy of Hilltop Drive) (1992,  Unrated)
341
The Tripper (2007,  R)
342
Twelve Monkeys (12 Monkeys) (1995,  R)
Twelve Monkeys (12 Monkeys)
COOL MOVIE N VERY STRANGE 9.7/10
343
Exorcist II - The Heretic (1977,  R)
Exorcist II - The Heretic
THIS IS COOL
344
Fear and Loathing in Las Vegas (1998,  R)
345
A Scanner Darkly (2006,  R)
346
Beetle Juice (Beetlejuice) (1988,  PG)
Beetle Juice (Beetlejuice)
TOTAL NUTS N RAISINS....lol 9.7/10
347
The Fly (1986,  R)
The Fly
The fly is one of the best...crazy idea from the old movie... 9.8/10
348
Sleepy Hollow (1999,  R)
Sleepy Hollow
THIS FILM IS GREAT 9.8/10
349
The Brothers Grimm (2005,  PG-13)
350
Van Helsing: The London Assignment (2004,  PG-13)
351
Blood and Chocolate (2007,  PG-13)
Blood and Chocolate
I think this is a really good movie, a great werewolf film with a romantic story.
352
The Illusionist (2006,  PG-13)
353
Shadowboxer (2005,  R)
354
The Reaping (2007,  R)
The Reaping
quite good.
355
Ghost Rider (2007,  PG-13)
Ghost Rider
i enjoyed this great special effets
356
Chaos (2005,  R)
357
Inside Man (2006,  R)
Inside Man
CLEVER HEIST MOVIE
358
Lucky Number Slevin (2006,  R)
Lucky Number Slevin
THIS IS WORTH WATCHING
359
Everything You Always Wanted to Know About Sex, But Were Afraid to Ask (1972,  R)
Everything You Always Wanted to Know About Sex, But Were Afraid to Ask
SO FUNNY A MAN SHAGGING A LOAF OF BREAD N A GIANT TIT SMOTHERING PEOPLE....COOL! 9.9/10
360
Dr. Jekyll and Mr. Hyde (1931,  Unrated)
Dr. Jekyll and Mr. Hyde
COOL HORROR CLASSIC 9.7/10
361
Gamle mćnd i nye biler (Old Men in New Cars: In China They Eat Dogs II) (2002,  Unrated)
362
Gangs of New York (2002,  R)
Gangs of New York
THIS WAS ONE OF MY FAVOURITES
363
The Departed (2006,  R)
The Departed
THIS MOVIE WAS GREAT ENTERTAINMENT.
364
Amityville - New Generation (1993,  R)
Amityville - New Generation
cool
365
Shooter (2007,  R)
Shooter
This is a brilliant movie start to finish
366
The Constant Gardener (2005,  R)
The Constant Gardener
I LOVE GARDENS...WHEN THEY SMELL NICE N WHEN THEY ARE NEAT. NICE
367
HIM (,  PG)
368
Reign of Fire (2002,  PG-13)
Reign of Fire
Reign of fire is a brilliant movie, action n fantasy, brilliant special effects. 9.9/10
369
Metal: A Headbanger's Journey (2005,  R)
Metal: A Headbanger's Journey
NOW THIS IS WHAT I WANT. METAL
370
Brainscan (1994,  R)
371
Stay Alive (2006,  PG-13)
Stay Alive
Dont miss this movie, it's great start to finish .
372
The Mummy (1999,  PG-13)
The Mummy
COOL
373
The Scorpion King (2002,  PG-13)
The Scorpion King
BRILL
374
Crouching Tiger, Hidden Dragon (Wo hu cang long) (2000,  PG-13)
Crouching Tiger, Hidden Dragon (Wo hu cang long)
GREAT
375
Hero (2004,  PG-13)
Hero
cool
376
Hot Fuzz (2007,  R)
Hot Fuzz
BRILLIANT SO FUNNY....WEIRD COMMUNITY JUST LIKE WHERE I LIVE...LOL
377
The Decline of Western Civilization Part II: The Metal Years (1988,  R)
The Decline of Western Civilization Part II: The Metal Years
METAL RULES
378
The Decline of Western Civilization Part III (1998,  Unrated)
The Decline of Western Civilization Part III
cool
379
The Punk Rock Movie (1978,  R)
The Punk Rock Movie
THIS IS COOL
380
Punk Rock Holocaust (2004,  Unrated)
Punk Rock Holocaust
COOL
381
Punk - Attitude (2005,  Unrated)
Punk - Attitude
GREAT
382
1991: The Year Punk Broke (1992,  Unrated)
1991: The Year Punk Broke
this is cool
383
The Decline of Western Civilization (1981,  Unrated)
The Decline of Western Civilization
check this out
384
Werewolves On Wheels (1971,  R)
385
American Hardcore (2006,  R)
American Hardcore
COOL
386
River's Edge (1987,  R)
River's Edge
GOOD MOVIE
387
The Driller Killer (1979,  Unrated)
The Driller Killer
BLACK N DECKER HEAD WRECKER..LOL THIS FILM WILL SHOCK.
388
Jack Frost 2: Revenge of the Mutant Killer Snowman (2000,  R)
Jack Frost 2: Revenge of the Mutant Killer Snowman
You have to be kidding...it's nealy summer time
389
Naked Killer (Chik loh go yeung) (1995,  R)
390
Jack the Giant Killer (1962,  G)
391
Full Time Killer (,  R)
392
Killer Condom: The Rubber That Rubs You Out (1996,  R)
Killer Condom: The Rubber That Rubs You Out
OH NO PLEASE..LOL NO CHANCE OF GETTIN PREGGERS NOW GIRLS...LOL..WHAT NEXT.
393
The Golden Voyage of Sinbad (1973,  G)
The Golden Voyage of Sinbad
SINBAD COOL NAME THAT... SIN BAD....OR BAD SIN,,,COOL HA.
394
Zoltan, Hound of Dracula (Dracula's Dog) (1981,  R)
Zoltan, Hound of Dracula (Dracula's Dog)
COME ON THEN WALKIES IN THE CASTLE GROUNDS AT MIDNIGHT GROWLYCHOPS AHHHH.
395
I Am Sam (2002,  PG-13)
I Am Sam
SAMS THE MAN....DORKS ARE COOL
396
28 Weeks Later... (2007,  R)
28 Weeks Later...
THIS WAS FAST ALL THE WAY THROUGH TOTAL ACTION EYE GOUGEING GORE A GREAT MOVIE 9.9/10
397
Shower of Blood (2004,  Unrated)
Shower of Blood
this movie is ok lots of sexy girls topless lol
398
The Mummy's Shroud (1967,  Unrated)
The Mummy's Shroud
this is cool he throws people out of windows
399
Hostel: Part II (2007,  R)
Hostel: Part II
if your'e after horror you got a good deal here, the film goes a lot further than most dare, not for the squeamish type 4 sure 9.9/10
400
Pinocchio - Walt Disney (1940,  G)
Pinocchio - Walt Disney
I AM NOT LYING .... HONESTLY !
401
Mallrats (1995,  R)
Mallrats
This movie was quite a lot of fun.
402
Dog Soldiers (2002,  R)
Dog Soldiers
great movie werewolves and action all the way
403
The Cave (2005,  PG-13)
404
Jason and the Argonauts (2000,  Unrated)
Jason and the Argonauts
This movie is brilliuant dont miss it . 9.9/10
405
The Libertine (2006,  R)
The Libertine
This geezer seems like a laugh! lots of cleavage and wenchin in this lol.
406
La Horripilante bestia humana (Night of the Bloody Apes)(Horror and Sex)(Gomar: The Human Gorilla) (1969,  R)
La Horripilante bestia humana (Night of the Bloody Apes)(Horror and Sex)(Gomar: The Human Gorilla)
i would love to see tis it sounds well crazy lol
407
The Lord of the G-Strings - The Femaleship of the String (2002,  Unrated)
The Lord of the G-Strings - The Femaleship of the String
sounds sexy as .... lol
408
SpiderBabe (2003,  R)
SpiderBabe
i want to see this lol
409
Sexual Predator (2001,  R)
Sexual Predator
Sounds interesting
410
The Convent (2000,  R)
411
Images in a Convent (,  Unrated)
412
Manhunter (1986,  R)
Manhunter
This is worth a watch
413
The Hunted (2003,  R)
The Hunted
cool movie
414
Jason and the Argonauts (1963,  G)
Jason and the Argonauts
ONE OF MY ALLTIME FAVOURITES, THIS IS SO COOL. 0.0/10
415
Far Out Man (1990,  R)
Far Out Man
HEY THATS FAR OUT MAAAAN!!
416
Bloodrayne (2006,  R)
417
Star Trek - Nemesis (2002,  PG-13)
Star Trek - Nemesis
NEMESIS IS COOL
418
Night Watch (Nochnoi Dozor) (2006,  R)
Night Watch (Nochnoi Dozor)
this is cool if you dont mind subtitles
419
The Ice Cream Man (1994,  R)
The Ice Cream Man
GET YOUR MOUTH ROUND THIS!!. So what happens? he stakes people with his large FROZEN CONES? lol
420
This Is England (2007,  Unrated)
This Is England
This is about a group of teens and young men, foolishly some o