Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  drinkthepoison's Rating My Rating
1
Back to the Future (1985,  PG)
Back to the Future
great film, my favorite^^
2
Back to the Future Part II (1989,  PG)
3
Donnie Darko (2001,  R)
Donnie Darko
Amazing^^
great
Awesome

MY FAVORITE :D
4
A Clockwork Orange (1971,  R)
5
Rude Boy (1980,  Unrated)
6
Jackass - The Movie (2002,  R)
Jackass - The Movie
Yeah!! xD
7
Jackass: Number Two (2006,  R)
8
Requiem for a Dream (2000,  R)
9
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind (2004,  R)
10
The Hot Chick (2002,  PG-13)
11
Dirty Dancing (1987,  PG-13)
12
Saw (2004,  R)
13
Grease (1978,  PG)
14
American Pie (1999,  R)
15
American Pie 2 (2001,  R)
16
Monster (2003,  R)
17
The Hole (2001,  R)
18
Project: ALF (1996,  Unrated)
19
Shakespeare in Love (1998,  R)
20
Edward Scissorhands (1990,  PG-13)
21
Trainspotting (1996,  R)
22
Lords of Dogtown (2005,  PG-13)
23
Hannibal Rising (2007,  R)
24
School of Rock (2003,  PG-13)
25
Chicago (2002,  PG-13)
26
Big Fish (2003,  PG-13)
27
Full Metal Jacket (1987,  R)
28
Scary Movie (2000,  R)
29
Scary Movie 2 (2001,  R)
30
Scary Movie 3 (2003,  PG-13)
31
Scary Movie 4 (2006,  PG-13)
32
Green Day - Bullet in a Bible (2005,  Unrated)
33
The Clash: Westway to the World (2000,  Unrated)
34
Back to the Future Part III (1990,  PG)
35
Flashdance (1983,  R)
36
Sid & Nancy (1986,  R)
37
Practical Magic (1998,  PG-13)
38
Cube (1998,  R)
39
Cube Zero (2004,  R)
40
Man on the Moon (1999,  R)
41
Twilight (2008,  PG-13)
42
The Reader (2008,  R)
43
La Vie en Rose (La Mome) (2007,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments