My Favorite Movies


  DrowningGirl30245423's Rating My Rating
1
The Prestige (2006,  PG-13)
2
Dick (1999,  PG-13)
3
Hostel (2006,  R)
4
Moscow Chill (2009,  Unrated)
5
Until the Night (2004,  Unrated)
6
Strange Days (1995,  R)
7
Last Days (2005,  R)
8
Less Than Zero (1987,  R)
9
Gummo (1997,  R)
10
Sophie's Choice (1982,  R)
11
Eye of the Needle (1981,  R)
12
Apt Pupil (1998,  R)
13
Hard Candy (2006,  R)
14
Party Monster (2003,  R)
15
The Last Days of Disco (1998,  R)
16
Brick (2006,  R)
17
Pumpkin (2002,  R)
18
Pecker (1998,  R)
19
One Crazy Summer (1986,  PG)
20
Thriller (1983,  Unrated)
21
Gossip (1999,  R)
22
Mixed Nuts (1994,  PG-13)
23
Multiplicity (1996,  PG-13)
24
Nuts (1987,  R)
25
Pi (1998,  R)
26
Clerks (1994,  R)
27
Rushmore (1998,  R)
28
Rush (1991,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments