My Favorite Movies
| drwhotorchwoodbetmandlotr's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001, PG-13) |
|
| 2 |
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003, PG-13) |
|
| 3 |
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002, PG-13) |
|
| 4 |
A Cinderella Story (2004, PG) |
|
| 5 |
Life Is Beautiful (La Vita è bella) (1998, PG-13) |
|
| 6 |
The Chorus (Les Choristes) (2005, PG-13) |
|
| 7 |
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003, PG-13) |
|
| 8 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006, PG-13) |
|
| 9 |
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005, PG-13) |
|
| 10 |
A Knight's Tale (2001, PG-13) |
|
| 11 |
Master and Commander: The Far Side of the World (2003, PG-13) |
|
| 12 |
American Pie (1999, R) |
|
| 13 |
Shrek (2001, PG) |
|
| 14 |
Shrek 2 (2004, PG) |
|
| 15 |
Wimbledon (2004, PG-13) |
|
| 16 |
Step Up (2006, PG-13) |
|
| 17 |
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe (2005, PG) |
|
| 18 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007, PG-13) |


















