Share this List

Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies

  Dttie5170051's Rating My Rating
1
Bully (2001,  R)
Click to Rate
2
The Cure (1995,  PG-13)
Click to Rate
3
The Client (1994,  PG-13)
Click to Rate
4
Apt Pupil (1998,  R)
Click to Rate
5
Happy Campers (2001,  Unrated)
Click to Rate
6
Confessions of an American Girl (2004,  R)
Click to Rate
7
Skipped Parts (2000,  R)
Click to Rate
8
Ghost World (2001,  R)
Click to Rate
9
10th and Wolf (2006,  R)
Click to Rate
10
Hollywood Flies (2005,  R)
Click to Rate
11
Tart (2002,  R)
Click to Rate
12
Sleepers (1996,  R)
Click to Rate
13
Telling Lies In America (1997,  PG-13)
Click to Rate
14
The Job (2003,  R)
Click to Rate
15
The Jacket (2005,  R)
Click to Rate
16
The Mummy an' the Armadillo (2005,  Unrated)
Click to Rate
17
Tom and Huck (1995,  PG)
Click to Rate
18
Transformers (2007,  PG-13)
Click to Rate
19
Dances With Wolves (1990,  PG-13)
Click to Rate
20
Man on Fire (2004,  R)
Click to Rate
21
National Treasure (2004,  PG)
Click to Rate
22
What a Girl Wants (2003,  PG)
Click to Rate
23
The Bone Collector (1999,  R)
Click to Rate
24
A Perfect Murder (1998,  R)
Click to Rate
25
The Devil's Own (1997,  R)
Click to Rate
26
Sleepy Hollow (1999,  R)
Click to Rate
27
Face/Off (1997,  R)
Click to Rate
28
Jerry Maguire (1996,  R)
Click to Rate
29
Blow (2001,  R)
Click to Rate
30
The Saint (1997,  PG-13)
Click to Rate
31
Basic Instinct 2 (2006,  R)
Click to Rate
32
The Jackal (1997,  R)
Click to Rate
33
Excalibur (1981,  R)
Click to Rate
34
Ransom (1996,  R)
Click to Rate
35
The Hunt for Red October (1990,  PG)
Click to Rate
36
Swordfish (2001,  R)
Click to Rate
37
Save the Last Dance (2001,  PG-13)
Click to Rate
38
Rumor Has It (2005,  PG-13)
Click to Rate
39
Into the Blue (2005,  PG-13)
Click to Rate
40
Cold Mountain (2003,  R)
Click to Rate
41
Coach Carter (2005,  PG-13)
Click to Rate

Comments (0)

Post a comment

Recent Comments