My Favorite Movies
| dumitrascuanna's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Sunset Boulevard (Sunset Blvd.) (1950, Unrated) |
|
| 2 |
Big Fish (2003, PG-13) |
|
| 3 |
Cidade de Deus, (City of God) (2003, R) |
|
| 4 |
A Clockwork Orange (1971, R) |
|
| 5 |
Fight Club (1999, R) |
|
| 6 |
Amelie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) (2001, R) |
|
| 7 |
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind (2004, R) |
|
| 8 |
Little Miss Sunshine (2006, R) |
|
| 9 |
Hable con Ella (Talk to Her) (2002, R) |
|
| 10 |
Water (2005, PG-13) |
|
| 11 |
Groundhog Day (1993, PG) |
|
| 12 |
Babel (2006, R) |
|
| 13 |
Amores Perros (2001, R) |
|
| 14 |
Ladri di Biciclette (The Bicycle Thief) (Bicycle Thieves) (1949, Unrated) |
|
| 15 |
Cinema Paradiso (Nuovo Cinema Paradiso) (1988, R) |
|
| 16 |
Run Lola Run (Lola rennt) (1999, R) |
















