My Favorite Movies
| EarthAngel101977185's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Fight Club (1999, R) |
|
|
| 2 |
28 Days Later (2002, R) |
|
|
| 3 |
May (2003, R) |
|
|
| 4 |
Hellraiser (1987, R) |
|
|
| 5 |
Gremlins (1984, PG) |
|
|
| 6 |
Donnie Darko (2001, R) |
|
|
| 7 |
Spaceballs (1987, PG) |
|
|
| 8 |
21 Grams (2003, R) |
|
|
| 9 |
Tank Girl (1995, R) |
|
|
| 10 |
The Exorcist (1973, R) |
|
|
| 11 |
Hairspray (1988, PG) |
|
|
| 12 |
The Number 23 (2007, R) |
|
|
| 13 |
300 (2007, R) |
|
|
| 14 |
Army of Darkness (1992, R) |
|
|
| 15 |
The Return of the Living Dead (1985, R) |
|
|
| 16 |
Shaun of the Dead (2004, R) |
|
|
| 17 |
Land of the Dead (2005, R) |
|
|
| 18 |
Blood: The Last Vampire (, Unrated) |
|
|
| 19 |
Vampire Hunter D (Banpaia hantâ D) (1985, Unrated) |
|
|
| 20 |
Pet Shop of Horrors (1999, Unrated) |
|
|
| 21 |
Trinity Blood (2005, Unrated) |
|
|
| 22 |
Ah! My Goddess (2005, Unrated) |
|
|
| 23 |
Necromancer (1988, R) |
|
|
| 24 |
Ghost in the Shell (1995, R) |
|
|
| 25 |
Gilgamesh (2005, PG-13) |
|


