Flixster
Holiday Wish List
Sign Up | Login

No recent messages.

Loading...

Loading...

Sending...

Sending...

Sent!

  • Home
  • Movies
    • In Theaters
    • On Demand
    • On DVD
    • Trailers
    •  
    • Actors
    • Photos
    • News
    • Movies I Might Like
    • Rate Movies
  • Profile
    • My Profile
    • My Ratings
    • My Movies
    • My Actors
    • My Photos
    • My Videos
    • My Lists
    • Skins Gallery
  • Friends
    • My Friends
    • My Friends' Reviews
    • Find a User
    • Add Friends
    •  
    • My Conversations
    • Compatibility Test
    • People I May Know
    • Plan Movie Night
  • Community
    • People Like Me
    • People Online Now
    • Top User Charts
    • Forums
    • Flixster Wiki
  • Fun & Games
    • User Quizzes
    • Never-Ending Quiz
    • Personality Tests
    • Lists
    • Polls
  • Watch Now
    • Movies
    • TV
    • Videos
  •  

More Lists


  1. | Create a List
  2. Top Lists

Related Lists

  • Asian Movies by Danmei
  • 2002: Year in Review by Eric
  • Animation by elliette
  • La mejor animacion q hay by penelope
  • Best-To-Worst Animated Movies by AJ
  1. View More Lists

Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  1. Next list
  1. earthprincess12
  2. Kamata Niche...

  earthprincess12's Rating My Rating
1
Spirited Away (Sen to Chihiro no kamikakushi) (2001,  PG)
Spirited Away (Sen to Chihiro no kamikakushi) 5.0 Stars
LOVE ANIME MOVIES I PLAN TO MOVE TO KYOTO SO LOVE IT
Click to Rate
2
Howl's Moving Castle (2005,  PG)
Howl's Moving Castle 5.0 Stars
best movie eva
Click to Rate
3
Inuyasha - Guren no houraijima (Fire on the Mystic Island) (2004,  Unrated)
Inuyasha - Guren no houraijima (Fire on the Mystic Island)
Click to Rate
4
Inuyasha - Tenka hadou no ken (Swords of an Honorable Ruler) (2002,  Unrated)
Inuyasha - Tenka hadou no ken (Swords of an Honorable Ruler)
Click to Rate
5
Inuyasha - Kagami no naka no mugenjou ( The Castle Beyond the Looking Glass ) (2002,  Unrated)
Inuyasha - Kagami no naka no mugenjou ( The Castle Beyond the Looking Glass )
Click to Rate
6
Inuyasha - Toki wo koeru omoi ( Affections Touching Across Time ) (2001,  Unrated)
Inuyasha - Toki wo koeru omoi ( Affections Touching Across Time )
Click to Rate
7
Princess Mononoke (Mononoke-hime) (1997,  PG-13)
Princess Mononoke (Mononoke-hime)
Click to Rate
8
Doragon bôru Z 6: Gekitotsu! Hyakuoku powâ no senshitachi (Dragon Ball Z: Return of Cooler) (1992,  Unrated)
Doragon bôru Z 6: Gekitotsu! Hyakuoku powâ no senshitachi (Dragon Ball Z: Return of Cooler)
Click to Rate
9
Doragon bôru Z 4: Super saiyajin da son Gokû (Dragon Ball Z: Lord Slug) (1991,  Unrated)
Doragon bôru Z 4: Super saiyajin da son Gokû (Dragon Ball Z: Lord Slug)
Click to Rate
10
Doragon bôru Z 11: Sûpâ senshi gekiha! Katsu no wa ore da (Dragon Ball Z: Bio-Broly) (1994,  Unrated)
Doragon bôru Z 11: Sûpâ senshi gekiha! Katsu no wa ore da (Dragon Ball Z: Bio-Broly)
Click to Rate
11
Doragon bôru Z: Kono yo de ichiban tsuyoi yatsu (Dragon Ball Z: The Movie - The World's Strongest) (1990,  PG-13)
Doragon bôru Z: Kono yo de ichiban tsuyoi yatsu (Dragon Ball Z: The Movie - The World's Strongest)
Click to Rate
12
The Descent (2006,  R)
The Descent
Click to Rate
13
Beyond the Steps: Alvin Ailey American Dance (,  Unrated)
Beyond the Steps: Alvin Ailey American Dance
Click to Rate
14
Mystery of Love (,  Unrated)
Mystery of Love
Click to Rate
15
Alvin and the Chipmunks (2007,  PG)
Alvin and the Chipmunks Want To See
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments

Explore | Movies | Actors & Actresses | Actress Photos | Actor Photos | Videos | News | Movie Quizzes | Lists | Polls | Blog | Reviews | Never-ending Movie Quiz

More Info | Contact Us | Copyright | Privacy | Terms | About Us | Advertise

Help | Sitemap | Help

Copyright © 2008 Flixster, All Rights Reserved

iLike - discover music with friends

web46.flixster.com