My Favorite Movies
| easilydissolvedinwater's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Dark Knight (2008, PG-13) |
|
| 2 |
Sin City (2005, R) |
|
| 3 |
Spider-Man 2 (2004, PG-13) |
|
| 4 |
Airplane! (1980, PG) |
|
| 5 |
Fight Club (1999, R) |
|
| 6 |
Iron Man (2008, PG-13) |
|
| 7 |
Evil Dead 2 (1987, R) |
|
| 8 |
Monty Python and the Holy Grail (1975, PG) |
|
| 9 |
Die Hard (1988, R) |
|
| 10 |
Blade II (Blade 2) (2002, R) |
|
| 11 |
Kill Bill, Volume 2 (2004, R) |
|
| 12 |
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan (2006, R) |
|
| 13 |
Die Hard 2 (Die Hard 2: Die Harder) (1990, R) |
|
| 14 |
Fear and Loathing in Las Vegas (1998, R) |
|
| 15 |
300 (2007, R) |
|
| 16 |
Saw (2004, R) |
|
| 17 |
Kill Bill: Volume 1 (2003, R) |
|
| 18 |
Resident Evil (2002, R) |
|
| 19 |
Batman Begins (2005, PG-13) |
|
| 20 |
Spider-Man (2002, PG-13) |
|
| 21 |
Monty Python's The Meaning of Life (1983, R) |
|
| 22 |
Aqua Teen Hunger Force Colon Movie Film for Theatres (2007, R) |
|
| 23 |
The Punisher (2004, R) |
|
| 24 |
Die Hard With a Vengeance (Die Hard 3) (1995, R) |
























