My Favorite Movies


  EBet10292007's Rating My Rating
1
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001,  PG)
2
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002,  PG)
3
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
4
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
5
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007,  PG-13)
6
Harry Potter and the Half-Blood Prince (2009,  PG)
7
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part I (2010,  Unrated)
8
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part II (2011,  Unrated)
9
Meet the Spartans (2008,  PG-13)
10
An American Carol (2008,  PG-13)
11
Never Cry Werewolf (2008,  Unrated)
12
Prairie Fever (2008,  Unrated)
13
Kull the Conqueror (1997,  PG-13)
14
Walking Tall 2: The Payback (2006,  R)
15
Walking Tall: Lone Justice (2007,  R)
16
Something Beneath (2007,  Unrated)
17
Slaughter of the Innocents (1993,  R)
18
Avenging Angel (2007,  Unrated)
19
Street Kings (2008,  R)
20
101 Dalmatians (1996,  G)
21
Stuart Little (1999,  PG)
22
Stuart Little 2 (2002,  PG)
23
The Man in the Iron Mask (1998,  PG-13)
24
Sense and Sensibility (1995,  PG)
25
Flight of the Phoenix (2004,  PG-13)
26
The Borrowers (1998,  PG)
27
Blackadder Back & Forth (1999,  Unrated)
28
Peter's Friends (1992,  R)
29
Maybe Baby (2000,  R)
30
Girl From Rio (2001,  Unrated)
31
Cousin Bette (1998,  R)
32
She's All That (1999,  PG-13)
33
I Know What You Did Last Summer (1997,  R)
34
I Still Know What You Did Last Summer (1998,  R)
35
Scooby-Doo (2002,  PG)
36
Scooby-Doo 2 - Monsters Unleashed (2004,  PG)
37
Summer Catch (2001,  PG-13)
38
Happily N'Ever After (2006,  PG)
39
Down to You (2000,  PG-13)
40
Head Over Heels (2001,  PG-13)
41
Boys and Girls (2000,  PG-13)
42
Wing Commander (1999,  PG-13)
43
The House of Yes (1997,  R)
44
Shooting Gallery (2005,  R)
45
Hostage High (Detention: The Siege at Johnson High) (Target for Rage) (1997,  R)
46
Sparkler (1999,  R)
47
Money Kings (1998,  R)
48
Love Actually (2003,  R)
49
About a Boy (2002,  PG-13)
50
Two Weeks Notice (2002,  PG-13)
51
Music and Lyrics (2007,  PG-13)
52
Bridget Jones's Diary (2001,  R)
53
Bridget Jones - The Edge of Reason (2004,  R)
54
Notting Hill (1999,  PG-13)
55
Four Weddings and a Funeral (1994,  R)
56
American Dreamz (2006,  PG-13)
57
Nine Months (1995,  PG-13)
58
Mickey Blue Eyes (1999,  PG-13)
59
Impromptu (1991,  PG-13)
60
An Awfully Big Adventure (1995,  R)
61
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (2007,  R)
62
Die Hard (1988,  R)
63
Bottle Shock (2008,  PG-13)
64
Dogma (1999,  R)
65
Robin Hood: Prince of Thieves (1991,  PG-13)
66
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy (2005,  PG)
67
Galaxy Quest (1999,  PG)
68
Perfume: The Story of a Murderer (2006,  R)
69
Quigley Down Under (1990,  PG-13)
70
Michael Collins (1996,  R)
71
Snow Cake (2006,  Unrated)
72
Blow Dry (2001,  R)
73
Truly, Madly, Deeply (1991,  PG)
74
Something the Lord Made (2004,  Unrated)
75
Bob Roberts (1992,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments