My Favorite Movies


  EclecticBelle2098236's Rating My Rating
1
The Feast of All Saints (2001,  R)
Click to Rate
2
The Lion King (1994,  G)
Click to Rate
3
Chicago (2002,  PG-13)
Click to Rate
4
Hairspray (1988,  PG)
Click to Rate
5
Frida (2002,  R)
Click to Rate
6
Jawbreaker (1999,  R)
Click to Rate
7
Cidade de Deus, (City of God) (2003,  R)
Click to Rate
8
The Dreamers (2004,  NC-17)
Click to Rate
9
Do the Right Thing (1989,  R)
Click to Rate
10
Tokyo Godfathers (2003,  PG-13)
Click to Rate
11
Idlewild (2006,  R)
Click to Rate
12
Felidae (1994,  Unrated)
Click to Rate
13
Coonskin (Bustin' Out) (Street Fight) (1975,  R)
Click to Rate
14
Children of Men (2006,  R)
Click to Rate
15
Ma Mere,(Meine Mutter),(My Mother) (2005,  NC-17)
Click to Rate
16
The Josephine Baker Story (1990,  R)
Click to Rate
17
Siren of the Tropics (1927,  Unrated)
Click to Rate
18
Gentlemen Prefer Blondes (1953,  Unrated)
Click to Rate
19
The Seven Year Itch (1955,  Unrated)
Click to Rate
20
Who Framed Roger Rabbit (1988,  PG)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments