My Favorite Movies
| ejdc11191's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Disturbia (2007, PG-13) |
|
|
| 2 |
Shooter (2007, R) |
|
|
| 3 |
Live Free or Die Hard (2007, PG-13) |
|
|
| 4 |
Red Eye (2005, PG-13) |
|
|
| 5 |
Ocean's Thirteen (2007, PG-13) |
|
|
| 6 |
Jumper (2008, PG-13) |
|
|
| 7 |
The Goonies (1985, PG) |
|
|
| 8 |
Graduation (2006, Unrated) |
|
|
| 9 |
Stealth (2007, PG-13) |
|
|
| 10 |
Into the Blue (2005, PG-13) |
|
|
| 11 |
The Fast and the Furious: Tokyo Drift (2006, PG-13) |
|
|
| 12 |
Left Behind - The Movie (2000, PG-13) |
|
|
| 13 |
The Day After Tomorrow (2004, PG-13) |
|
|
| 14 |
Flight of the Phoenix (2004, PG-13) |
|
|
| 15 |
The Italian Job (2003, PG-13) |
|
|
| 16 |
Big Momma's House (2000, PG-13) |
|
|
| 17 |
2 Fast 2 Furious (2003, PG-13) |
|
|
| 18 |
Ocean's Twelve (2004, PG-13) |
|
|
| 19 |
Are We There Yet? (2005, PG) |
|
|
| 20 |
Big Momma's House 2 (2006, PG-13) |
|
|
| 21 |
Ocean's 11 (1960, PG-13) |
|
|
| 22 |
The Fast and the Furious (2003, PG-13) |
|
|
| 23 |
Joy Ride (Road Kill) (2001, R) |
|
|
| 24 |
Stomp the Yard (2007, PG-13) |
|
|
| 25 |
Speed (1994, R) |
|
|
| 26 |
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003, PG-13) |
|
|
| 27 |
Shanghai Knights (2003, PG-13) |
|
|
| 28 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006, PG-13) |
|
|
| 29 |
Half Past Dead (2002, PG-13) |
|
|
| 30 |
Mr. & Mrs. Smith (2005, PG-13) |
|
|
| 31 |
Rush Hour 2 (2001, PG-13) |
|
|
| 32 |
Bad Boys II (2003, R) |
|
|
| 33 |
Blue Streak (1999, PG-13) |
|
|
| 34 |
The Matrix (1999, R) |
|
|
| 35 |
Friday Night Lights (2004, PG-13) |
|
|
| 36 |
Cheaper by the Dozen (2003, PG) |
|
|
| 37 |
Pearl Harbor (2001, PG-13) |
|
|
| 38 |
Bad Boys (1995, R) |
|
|
| 39 |
Napoleon Dynamite (2004, PG) |
|
|
| 40 |
Armageddon (1998, PG-13) |
|
|
| 41 |
Ice Age (2002, PG) |
|
|
| 42 |
Hard to Kill (1990, R) |
|
|
| 43 |
Men in Black (1997, PG-13) |
|
|
| 44 |
Rush Hour (1998, PG-13) |
|
|
| 45 |
Coach Carter (2005, PG-13) |
|
|
| 46 |
A Time to Kill (1996, R) |
|
|
| 47 |
Charlie's Angels (2000, PG-13) |
|
|
| 48 |
Air Force One (1997, R) |
|
|
| 49 |
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe (2005, PG) |
|
|
| 50 |
American Outlaws (2001, PG-13) |
|
|
| 51 |
The Matrix Reloaded (2003, R) |
|
|
| 52 |
The Matrix Revolutions (2003, R) |
|
|
| 53 |
Spider-Man (2002, PG-13) |
|
|
| 54 |
Spider-Man 2 (2004, PG-13) |
|



