My Favorite Movies

  ekb2's Rating My Rating
1
Ghostbusters (1984,  PG)
Click to Rate
2
Ghostbusters 2 (1989,  PG)
Click to Rate
3
Back to the Future (1985,  PG)
Back to the Future 5.0 Stars
Who could not love Michael J Fox and Christopher Lloyd in these movies? Huh, Who?
Click to Rate
4
Fierce Creatures (1997,  PG-13)
Fierce Creatures 5.0 Stars
John Cleese is brilliant
Click to Rate
5
The Castle (1999,  R)
Click to Rate
6
The Nugget (2002,  R)
Click to Rate
7
Thunderstruck (2004,  Unrated)
Click to Rate
8
The 'Burbs (1989,  PG)
Click to Rate
9
Wayne's World 2 (1993,  PG-13)
Click to Rate
10
Monty Python's Life of Brian (1979,  R)
Click to Rate
11
Monty Python and the Holy Grail (1975,  PG)
Click to Rate
12
Monty Python's The Meaning of Life (1983,  R)
Click to Rate
13
Anchorman - The Legend Of Ron Burgundy (2004,  PG-13)
Click to Rate
14
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby (2006,  PG-13)
Click to Rate
15
Crackerjack (Molloy Boy Productions) (2002,  Unrated)
Click to Rate
16
Bad Eggs (2003,  Unrated)
Click to Rate
17
Blades of Glory (2007,  PG-13)
Blades of Glory 5.0 Stars
How funny is this?
Click to Rate
18
Family Guy Presents Stewie Griffin: The Untold Story (,  Unrated)
Click to Rate
19
Johnny English (2003,  PG)
Click to Rate

Comments (0)

Post a comment

Recent Comments